"Moje Boże Narodzenie"
19.12.2014
Moje Boże Narodzenie

Organizatorzy: Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie i Wydział d/s Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie zapraszają do udziału w XXIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty "Moje Boże Narodzenie", który odbędzie się 19 grudnia 2014r. w MDK. Na zgłoszenia i prace czekamy do 28 listopada 2014r.

Celem konkursów jest niezmiennie kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji chrześcijańskiej, rozbudzanie ekspresji plastycznej dzieci i młodzieży inspirowanej Świętami Bożego Narodzenia, nauka wyrażania nastroju i uczuć związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w formie literackiej, promowanie młodych talentów plastycznych i literackich poprzez umożliwienie prezentacji twórczości dzieci i młodzieży szerszemu kręgowi odbiorców i wymiana doświadczeń oraz rozszerzenie zakresu wiedzy autorów prac na temat różnych technik plastycznych.

Na naszej stronie w zakładce KONKURSY znajdziecie szczegółowy regulamin i kartę zgłoszenia uczestników, którą należy wypełnić i przesłać do nas wraz z pracami konkursowymi.

Tegoroczny regulamin zawiera kilka zmian i poprawek, bardzo prosimy uważnie się z nim zapoznać.
Szczególną prośbę kierujemy do nauczycieli religii: w metryczce zamieszczonej na odwrocie każdej pracy oraz w zbiorowej karcie zgłoszenia do konkursu prosimy koniecznie napisać, że prace zostały wykonane właśnie pod kierunkiem nauczyciela religii.

Zapraszamy do udziału!

"GRAFIKA 2014"
21-22.11.2014
Grafika 2014

Zapraszamy do udziału
w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
"GRAFIKA 2014"

pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty,

który odbędzie się 21 i 22 listopada 2014r.
w MDK "Pod Akacją".

Na prace czekamy do 20 października 2014r.pdf Regulamin »

"JESIENNE NUTKI 2014"
18.11.2014
Jesienne Nutki 2014

Organizatorzy: MDK "Pod Akacją" w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Dom Kultury LSM zapraszają do udziału w Wojewódzkim Konkursie Piosenki "Jesienne Nutki 2014" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Na zgłoszenia czekamy do 28 października br.
7 listopada na naszej stronie internetowej zostanie opublikowana lista solistów i zespołów zakwalifikowanych do przesłuchań konkursowych z wybraną przez komisję piosenką.
Przesłuchania konkursowe, omówienie prezentacji scenicznych przez p. Dariusza Tokarzewskiego z zespołu VOX, Koncert Laureatów i wręczenie nagród, wyróżnień, dyplomów i podziękowań dla nauczycieli odbędzie się 18 listopada 2014 r. w sali widowiskowej Domu Kultury LSM przy ul. Wallenroda 4a w Lublinie.

Prosimy o zapoznanie się z pdf regulaminem - ZMIANIE ULEGŁY ZASADY UCZESTNICTWA
Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj »

Otwarty turniej szachowy
4.11.2014
plakat

Centrum Edukacji Szachowej
MDK "Pod Akacją" w Lublinie
zaprasza do udziału
w OTWARTYM TURNIEJU SZACHOWYM,
który odbędzie się 4 listopada 2014r. (wtorek)
w MDK przy ul. B. Chrobrego 18.

Zapisy od godz. 9.00.

"ANIOŁY POMOCY", happening PANOPTICUM
17.10.2014
Anioły Pomocy - plakat

17 października 2014r. odbyła się impreza promocyjna "ANIOŁY POMOCY" z okazji "Światowego Dnia Żywności" i Dnia Walki z Ubóstwem. Imprezę uświetnił happening w wykonaniu Teatru PANOPTICUM z MDK "Pod Akacją" pod kierunkiem Mieczysława Wojtasa.

Zdjęcia Przedstawiamy zdjęcia z występu »

(ul. Młyńska 18 w Lublinie, godz. 13.00-16.15)

Międzynarodowe nagrody dla plastyków z MDK
12,16.10.2014
evora

Z satysfakcją informujemy, że uczestnicy zajęć plastycznych MDK z pracowni Iwonny Jedlińskiej i Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej zdobyli jedne z najwyższych nagród w 14-tym Międzynarodowym Spotkaniu Sztuki Młodych "Evora 2014" w Portugalii.

Złote medale zdobyły Julia PARDUS, Paulina CERLING i Wiktoria RZĄŻEWSKA, srebrne - Agnieszka RZĄŻEWSKA i Honorata KOPYCKA, wyróżnienia - Anna JASKOWSKA, Gabriela PIELASZKIEWICZ, Kamila CZYŻEWSKA, Magdalena WYBACZ, Michalina WACHOWICZ, Olga KALBARCZYK i Zuzanna BORKOWSKA z prac. plast. I. Jedlińskiej.
Ponadto na wystawie pokonkursowej znalazły się prace Ewy KRASOŃ, Janiny HANC, Joanny DEMUCHY, Julii PAWLIK, Natalii PAWLIK, Natalii LIPNIEWSKIEJ, Niny TEPEREK, Wiktorii KRASOŃ, Zuzanny GŁOWACKIEJ i Zuzanny KASPEREK z prac. plast. Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej oraz prace Anny KOZAK, Idy GARDZIEL, Julii DRABIK, Macieja RZĄŻEWSKIEGO, Mai KWIECIEŃ, Michaliny ZYGA i Weroniki KUZIOŁY z prac. plast. Iwonny Jedlińskiej.

Gratulujemy!


Ponadto Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie otrzymał nagrodę "Grande Prémio" (Grand Prix) jako jedna z trzech najlepszych placówek, razem ze szkołą z Chin i Rosji.

W konkursie uczestniczyły placówki z takich państw jak: Niemcy, Białoruś, Bułgaria, Chiny, Słowacja, Słowenia, Węgry, Indie, Macedonia, Czarnogóra, Rumunia, Rosja, Serbia i Ukraina. Polskę reprezentowały trzy placówki.

12 października miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu, na które zaproszono również MDK "Pod Akacją".

XIX Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży Toruń 2014

16 października 2014r. w Sali Widowiskowej MDK w Toruniu będzie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac z XIX MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY - TORUŃ 2014 połączone
z wręczeniem nagród laureatom. Na konkurs nadeszło 10 654 prace z 43 krajów... więcej »

W biennale wzięli udział takze uczestnicy pracowni plastycznych MDK - Ewy Dziekońskiej-Sarlińskiej, Katarzyny Niedźwiadek i Magdaleny Ciężak. Do udziału w wystawie zakwalifikowano 19 prac z MDK,
a jedna z nich została uhonorowana nagrodą
.

Pracownia plastyczna Magdaleny Ciężak: Karolina CIĘŻAK, Maria CIĘŻAK, Karolina KURAŚ, Adrianna MATYSEK, Natalia REJKIEWICZ, Kamila SOBINA, Anna TIEMANN, Magdalena WYSPIAŃSKA, Dominika ZDAŃKOWSKA,
pracownia plastyczna Katarzyny Niedźwiadek: Paweł CECH, WERONIKA CHODOROWSKA - NAGRODA, Natalia Karaś, Mateusz MIAZIO, Anna ROZWADOWSKA, Natalia RUDNICKA, Jagoda TCHURZEWSKA, Maciej WDOWIAK
pracownia plastyczna Ewy Dziekońskiej-Sarlińskiej: Aleksandra BIELAK, Weronika KOSZAŁA.

Gratulujemy!

BUDŻET OBYWATELSKI LUBLINA - GŁOSUJEMY NA MDK!
do 7 października 2014
Ulotka - MDK

Serdecznie zachęcamy do głosowania na projekty bezpośrednio dotyczące Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie - czyli naszych dzieci i młodzieży!

- Projekt M-106 - głosujemy na modernizację dojazdu do MDK przy ul. Chrobrego 18 w Lublinie. Wartość projektu: 222 200 zł, projekt obejmuje wymianę nawierzchni na sięgaczu obsługującym MDK przy B. Chrobrego 18 oraz budynki LSM przy ul. K. Wielkiego 9 i B. Chrobrego 20, wymianę nawierzchni na przylegającym do niego parkingu, wykonanie równoległej do sięgacza alejki dla pieszych oraz dodatkowych miejsc postojowych na zapleczu garaży LSM.

- Projekt M-146 - zagłosujmy na wyposażenie naszego MDK w interaktywny sprzęt i programy służące rozwojowi, edukacji i zabawie naszych dzieci. Naszym celem jest wyposażenie MDK w podłogę interaktywną - innowacyjne narzędzie wraz z dostosowanymi programami i grami edukacyjnymi. Podłoga interaktywna to jedno urządzenie zapewniające stymulujące rozwój dzieci, umożliwiające naukę przez zabawę, rehabilitację. Więcej informacji na FB »Strona głosowania: https://obywatelski.lublin.eu/kategoria/23-budzet-obywatelski?vote=1

Głosowanie trwa tylko do 7 października!

"Lublin nad łąką przysiadł...", "Skocz w niebo" - wystawy fotografii
3.10.2014
Wystawa fotografii

W piątek, 3 października 2014r. o godz. 17.30 w MDK odbyło się otwarcie wystawy fotografii z udziałem tancerek z Zespołu Tańca Współczesnego "ARABESKA" pt. "Skocz w niebo" w Galerii "Na Poddaszu" oraz wystawy fotografii OLGI CHODOROWSKIEJ pt. "Lublin nad łąką przysiadł..." w Galerii "Pod Akacją".

Autorzy zdjęć: Olga CHODOROWSKA, Agnieszka KOSSOWSKA, Urszula KOZŁOWSKA i Magda SABA z pracowni fotograficznej MDK "Pod Akacją" pod kierunkiem Anny Borowskiej oraz Joanna LIPSKA z zespołu "Arabeska" i Anna BOROWSKA.

Wernisażowi towarzyszyły występy taneczne solistek z "Arabeski".

Zdjęcia Zdjęcia »
Zdjęcia Zdjęcia »

"Klasztor w sercu miasta" - podsumowanie, wernisaż - zdjęcia
11.09.2014
Zdjęcia

11 września w Klasztorze oo. Dominikanów w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu plastycznego i literackiego dla uczniów szkół lubelskich "Klasztor w sercu miasta" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Imprezę rozpoczęły i uświetniły solowymi występami tancerki Zespołu Tańca Współczesnego "Arabeska" pod kierunkiem Agnieszki Kępki - Agata Sus i Paulina Arażna.
Wręczono nagrody, upominki i dyplomy oraz podziękowania laureatom i nauczycielom. Podczas uroczystości został zaprezentowany krótki film, którego autorzy otrzymali wyróżnienie specjalne w kategorii prac multimedialnych. Można go obejrzeć na stronie internetowej współorganizatora konkursu - oo. Dominikanów: www.lublin.dominikanie.pl.

Otwarta została również pokonkursowa wystawa prac plastycznych, fotograficznych i literackich, którą można zwiedzać do końca września 2014r. w Klasztorze oo. Dominikanów przy Złotej 9 w Lublinie.

Zdjęcia Zdjęcia » [Fot. Anna Borowska]

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji tego konkursu oraz w tegorocznych edycjach pozostałych konkursów organizowanych przez MDK.
Konkursy »

"Klasztor w sercu miasta" - wyniki i podsumowanie konkursu
11.09.2014
Klasztor w sercu miasta 2013/14

Komisja konkursów plastycznego, fotograficznego, multimedialnego i literackiego dla uczniów szkół lubelskich "Klasztor w sercu miasta" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty uważnie obejrzała 235 prac plastycznych, 56 prac fotograficznych i 15 prac multimedialnych oraz przeczytała 16 prac literackich:

pdf szczegółowe wyniki »


Dziękujemy za udział, gratulujemy i serdecznie zapraszamy na podsumowanie konkursu oraz otwarcie wystawy prac plastycznych, które odbędzie się 11 września 2014r. o godz. 16.00 w Klasztorze
oo. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9.

Prace plastyczne nagrodzone w ubiegłorocznej edycji konkursu »