"Moje Boże Narodzenie" - wyniki Konkursu
19.12.2014
Moje Boże Narodzenie

Organizatorzy: Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie i Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie zapraszają autorów prac nagrodzonych i wyróżnionych w tegorocznym konkursie "Moje Boże Narodzenie" oraz nauczycieli, pod opieką których prace powstały na uroczyste podsumowanie Konkursu, które odbędzie się 19 grudnia 2014r. o godz. 16.00 w MDK "Pod Akacją", ul. Grodzka 11.

Dla wszystkich nauczycieli wymienionych w protokole zostaną przygotowane podziękowania, dla laureatów - dyplomy i upominki. Autorzy zakwalifikowani do udziału w wystawie pokonkursowej również otrzymają pamiątkowe dyplomy.

W programie imprezy:
- Teatr "Supełki" MDK "Pod Akacją" - Jasełka "Z garstką sianka", reżyseria: Joanna Franaszczuk-Nowak, muzyka: Piotr Tesarowicz, scenografia: zespół,
- wernisaż wystawy pokonkursowej,
- wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów laureatom konkursu plastycznego i literackiego.

pdf Wyniki konkursu literackiego »
pdf Wyniki konkursu plastycznego »


Na dyplomach i materiałach informacyjbych oraz na stronach www wykorzystano fragment pracy plastycznej wyróżnionej w konkursie "Moje Boże Narodzenie"
w 2010 roku autorstwa MAGDALENY CZERNIK z Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie, naucz. Ewa Kołodziejczyk.

"Moje Boże Narodzenie"
12.2014
Moje Boże Narodzenie

Organizatorzy: Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie i Wydział d/s Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie zapraszają do udziału w XXIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty "Moje Boże Narodzenie", który odbędzie się 19 grudnia 2014r. w MDK. Na zgłoszenia i prace czekamy do 28 listopada 2014r.

Celem konkursów jest niezmiennie kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji chrześcijańskiej, rozbudzanie ekspresji plastycznej dzieci i młodzieży inspirowanej Świętami Bożego Narodzenia, nauka wyrażania nastroju i uczuć związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w formie literackiej, promowanie młodych talentów plastycznych i literackich poprzez umożliwienie prezentacji twórczości dzieci i młodzieży szerszemu kręgowi odbiorców i wymiana doświadczeń oraz rozszerzenie zakresu wiedzy autorów prac na temat różnych technik plastycznych.

Na naszej stronie w zakładce KONKURSY znajdziecie szczegółowy regulamin i kartę zgłoszenia uczestników, którą należy wypełnić i przesłać do nas wraz z pracami konkursowymi.

Tegoroczny regulamin zawiera kilka zmian i poprawek, bardzo prosimy uważnie się z nim zapoznać.
Szczególną prośbę kierujemy do nauczycieli religii: w metryczce zamieszczonej na odwrocie każdej pracy oraz w zbiorowej karcie zgłoszenia do konkursu prosimy koniecznie napisać, że prace zostały wykonane właśnie pod kierunkiem nauczyciela religii.

Zapraszamy do udziału!

Koncert Adwentowy Sine Nomine w Kościele Pobrygidkowskim
14.12.2014
Koncert Adwentowy Sine Nomine

Serdecznie zapraszamy na Koncert Adwentowy Zespołu Wokalnego SINE NOMINE. Odbędzie się on w ramach Wieczorów Muzycznych w Kościele Pobrygidkowskim, których organizatorem jest Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej, zaś współorganizatorem Stowarzyszenie Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie.

Sine Nomine wystąpi 14 grudnia 2014 r. (niedziela), godz. 19:00. w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie (Kościół Pobrygidkowski), ul. Narutowicza 6.
W programie utwory religijne a cappella.
Wstęp wolny.

Dajmy Dzieciom Uśmiech! - DZIEKUJEMY!
13.12.2014
Dajmy Dzieciom Uśmiech! - zdjęcia

Dzięki Państwa hojności i dobrym sercom zakup pompy infuzyjnej dla chorych dzieci z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie stał się możliwy!

Podczas tegorocznego koncertu charytatywnego, który odbył się 13 grudnia 2014r. udało się zebrać
6006,00 zł.

Pieniądze z aukcji, kiermaszu i loterii w całości powędrowały do Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie.

Bardzo serdecznie dziękujemy!


Zdjęcia Zdjęcia » [fot. Anna Borowska]

Film Relacja video » (wkrótce)

Dajmy Dzieciom Uśmiech!
13.12.2014
Dajmy Dzieciom Uśmiech!

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie oraz MDK "Pod Akacją" w Lublinie
i Dom Kultury LSM zapraszają na koncert charytatywny

Dajmy Dzieciom Uśmiech!

WYSTĄPIĄ:
- zespoły taneczne i muzyczne MDK "Pod Akacją":
Zespół Tańca Współczesnego "Arabeska" pod kier. Agnieszki Kępki, Zespół Tańca Współczesnego "Gaduły" pod kier. Agnieszki Walkiewicz-Puła, Zespół Tańca "Idea" pod kier. Ewy Zagórskiej, Zespół Wokalny Gospel pod kier. Mikołaja Giszczaka oraz Zespół "Implode" pod kier. Mariusza Kukuryka,
- a także Dariusz Tokarzewski - wokalista zespołu VOX, który zaprezentuje kolędy i pastorałki

PONADTO W PROGRAMIE: licytacja prac artystów profesjonalnych i utalentowanych uczestników zajęć plastycznych w MDK "Pod Akacją" oraz kiermasz plastyczny, kulinarny i loteria fantowa

Całkowity dochód z imprezy
przeznaczony jest na potrzeby Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Lublinie.
W tym roku pieniążki będą zbierane na zakup POMP INFUZYJNYCH:


Dajmy Dzieciom Uśmiech! Dajmy Dzieciom Uśmiech! Dajmy Dzieciom Uśmiech! Dajmy Dzieciom Uśmiech! Dajmy Dzieciom Uśmiech!

    

ZAPRASZAMY! 13 grudnia 2014r. (sobota), godz. 12.00, sala widowiskowa Domu Kultury LSM w Lublinie, ul. Wallenroda 4a


Patronat medialny: Radio eR, Niedziela lubelska, Radio Lublin
Radio eR Niedziela lubelska Radio Lublin

Koncert Adwentowy Sine Nomine
7.12.2014
Koncerty Adwentowe z Sine Nomine

Kościół Rektoralny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP zaprasza na Koncerty Adwentowe -
- od 30 listopada do 21 grudnia 2014r.

W ramach cyklu w niedzielę 7 grudnia o godzinie 19.00 wystąpi Zespół Wokalny MDK "Pod Akacją" SINE NOMINE pod dyr. Izabeli Urban.

Pozostałe koncerty:
30.11, godz. 19.00: Chór Instytutu Muzyki WA UMCS pod dyr. Zofii Bernatowicz, flet - Beata Dąbrowska, gitara - Wojciech Bernatowicz
14.12, godz. 19.00: Chór Akademicki UMCS im. J. Czerwińskiej pod dyr. Urszuli Bobryk
21.12, godz. 19.00: Chór CORDI EST przy Parafii Świętego Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej pod dyr. Joanny Ćwirko.

Wstęp wolny!

Zdjęcia Zdjęcia »

Teatr PANOPTICUM w Orszaku Świętego Mikołaja
6.12.2014
Zdjęcia

SCENY Z ŻYCIA ŚW. MIKOŁAJA

Młodzi aktorzy reprezentujący wszystkie zespoły Teatru Panopticum wzięli udział w dużej imprezie plenerowej I Edycji Orszaku św. Mikołaja zorganizowanej przez Urząd Miasta Lublin i Parafię św. Mikołaja w Lublinie, której patronowali Prezydent Lublina, Urząd Marszałkowski, TV Lublin, Radio Lublin.
Impreza była jedyną tego typu w Polsce, nagłośniona dość mocno przez wszystkie lubelskie media. Głównym celem Orszaku była zmiana wizerunku historycznej postaci św. Mikołaja Biskupa skomercjalizowanej na potrzeby marketingu i sprowadzonej do roli krasnala, mającej niewiele wspólnego z prawdziwą dobroczynną misją i jego działalnością duchową wśród ludzi.

Teatr Panopticum specjalnie na tę okazję opracował i przygotował formę teatralną w konwencji teatru średniowiecznego, prezentowaną na ruchomej platformie samochodowej w czterech punktach miasta przez które przechodził radosny Orszak. Podczas postoju Orszaku w wyznaczonych punktach, Teatr Panopticum przedstawiał kolejno cztery udramatyzowane sceny z życia św. Mikołaja, którym towarzyszyły bardzo klimatyczne utwory wokalno-muzyczne, skomponowane i opracowane przez Piotra Tesarowicza z wielką wrażliwością i wyczuciem stylu. Orszak zakończono występem Teatru Panopticum na scenie plenerowej pod Ratuszem miejskim na Pl. Łokietka. Tu raz jeszcze zostały zaprezentowane wszystkie sceny opowiadające o św. Mikołaju, połączone w jeden spektakl. Występy młodych aktorów Panopticum, w większości wykonane były przez debiutantów, dla których było to pierwsze zetknięcie z publicznością. Nasze widowisko teatralne zostało entuzjastycznie przyjęte i bardzo wysoko ocenione za oryginalny pomysł i kunszt artystyczny.

scenariusz i reżyseria: Mieczysław Wojtas
muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz

Zdjęcia Zdjęcia » [Fot. Zbigniew Jurkowski]

Mikołajkowy Turniej Szachowy
5.12.2014
Mikołajkowy Turniej Szachowy

5 grudnia 2014r. Centrum Edukacji Szachowej MDK "Pod Akacją" w Lublinie zapraszało do udziału w Mikołajkowym Turnieju Szachowym dla uczniów szkół podstawowych. Na Turniej przybyło 56 uczniów (kilkoro uczestników to przedszkolacy), w tym 11 dziewczynek. Znakomita większość uczestników to uczestnicy zajęć Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją".
Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, po 10 minut dla zawodnika. Wygrał Teodor DIMITRIADIS i otrzymał PUCHAR DYREKTORA MDK "Pod Akacją"...
Czytaj dalej »

Zdjęcia Zdjęcia »

"W stronę sztuki" - koncert i wystawa linorytów
30.11.2014
W stronę sztuki

W imieniu Stowarzyszenia "W Stronę Sztuki" i Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie serdecznie zapraszamy na koncert oraz wystawę grafik z Pracowni Malarstwa i Grafiki Magdaleny Ciężak w dniu 30 listopada 2014 r.o godz.16.00 w Sali Trybunału Koronnego w Lublinie, ul. Rynek 1.

Autorzy prezentowanych linorytów: Izabela Chybowska, Justyna Frączek, Anna Koczot, Karolina Kuraś, Aleksandra Przypis, Magdalena Sikora.
pdfZaproszenie »  PlakatPlakat »   Zdjęcia Zdjęcia »

ODLOT Teatru Panopticum
28.11.2014
ODLOT

Teatr Panopticum
MDK "Pod Akacją" w Lublinie
pod kier. Mieczysława Wojtasa
zaprasza do MDK przy Grodzkiej 11 (sala 40)
28 listopada 2014r. (piątek) o godzinie 18.00
na spektakl pt. "Odlot".

Scenariusz (na podstawie tekstów Iwana Wyrypajewa) i reżyseria: Mieczysław Wojtas
Wizualizacja: Mariusz Stryjecki
Obsada: Igor Ciechoński, Diana Grzeszek, Jan Hrynkiewicz, Maja Furmaga, Iga Kondraciuk.


"Odlot" to metaforyczna opowieść o uzależnieniu.
Młodzi bohaterowie tworzą skrzywiony, surrealistyczny obraz alternatywnego świata jako ucieczkę od realnej rzeczywistości. Pełni marzeń i tęsknot poszukują podstawowych wartości; piękna, miłości, wolności oraz Boga. Wchodzą na ścieżki prowadzące ich w odmienne stany świadomości, skrywając w ten sposób swoje lęki i poczucie pustki.
Pułapka narkotycznego "piekła", w którym się znaleźli oferuje tylko drzwi narysowane, bez możliwości wyjścia. Ale w życiu są zazwyczaj drzwi prawdziwe i jest ich wiele, wystarczy tylko wybrać odpowiednie i wyjść - najlepiej do "pięknego ogrodu".


PO SPEKTAKLU:
Zdjęcia Zdjęcia »
Czytaj Recenzja w internetowym wydaniu lubelskiego "Gościa Niedzielnego" »

"Tęczowy Kalendarz" - międzynarodowy sukces plastyków z MDK
24.11.2014
Tęczowy Kalendarz

24 listopada 2014r. w MDK nr 2 w Tychach odbyło się podsumowanie XII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży "Tęczowy Kalendarz".

Wielu uczestników zajęć plastycznych w MDK "Pod Akacją" otrzymało nagrody i wyróżnienia:

Nagrody specjalne, czyli kwalifikacje do publikacji w "Tęczowym Kalendarzu 2015" zdobyły Natalia Rola i Michalina Wachowicz. Praca tej drugiej znajdzie się na okładce kalendarza. Nagrodę przyznano też Wiktorii Rzążewskiej; wszystkie trzy laureatki uczeszczają do pracowni malarstwa i rysunku MDK pod kierunkiem Iwonny Jedlińskiej.

Uczestnicy tej pracowni zakwalifikowani do udziału w wystawie pokonkursowej to: Zuzanna Kopycka, Maciej Rzążewski, Nikola Żak, Olga Kalbarczyk, Adrianna Graboś, Agata Podmokła i Honorata Kopycka.

Na wystawie znajdą się również prace wykonane przez uczestników pracowni malarstwa, rysunku i witrażu pod kierunkiem Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej: Weroniki Gajek, Gabrieli Plechowskiej i Agnieszki Zagraba.

Gratulujemy!

Dodatkowe informacje »
Prace zakwalifikowane do Tęczowego Kalendarza 2015 »
pdf Protokół »

Złoty Dyplom i Nagroda Główna dla Sine Nomine
22.11.2014
Złoty Dyplom i Nagroda Główna dla Sine Nomine

22 listopada 2014 r. zespół wokalny SINE NOMINE pod dyrekcją Izabeli Urban wziął udział w II Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Dawnej "Konkurs Mikołajów" w Radomiu. Z konkursu zespół przywiózł Złoty Dyplom oraz Nagrodę Główną Prezydenta Miasta Radomia.

Gratulujemy!

Zdjęcia Zdjęcia »

"GRAFIKA 2014" - ZDJĘCIA
21-22.11.2014
Przejdź do zdjęć

21 listopada 2014r. w MDK "Pod Akacją"
odbyło się podsumowanie
XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
"GRAFIKA 2014"
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
oraz honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin
i Marszałka Województwa Lubelskiego.

Zdjęcia Zdjęcia » [fot. Anna Ciszewska, Barbara Walenkiewicz, Anna Asyngier-Kozieł]

"GRAFIKA 2014" - WYNIKI, PODSUMOWANIE
21-22.11.2014
Grafika 2014

Przedstawiamy wyniki XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "GRAFIKA 2014" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin i Marszałka Województwa Lubelskiego:
pdf Wyniki »

PROGRAM uroczystości podsumowania Konkursu:
21 listopada 2014r. (piątek)
- godz. 17.00 - uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów, wernisaż wystawy "GRAFIKA 2014" - Galeria "Na Poddaszu" (MDK, ul. Grodzka 11),
22 listopada 2014r. (sobota)
- godz. 10.00 - 14.00 - Warsztaty dla nauczycieli i laureatów: Linoryt dziś - tradycyjna technika w świecie nowoczesnych technik drukarskich (Instytut Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, al. Kraśnicka 2b)
- wyjazd uczestników z Lublina.

Uwaga!
Zakwaterowanie w Schronisku PTSM, al. Długosza 6 B.
Koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia uczestników podczas pobytu w Lublinie pokrywają placówki delegujące (koszt noclegu 21- 27 zł od osoby).
Organizatorzy zarezerwują noclegi dla uczestników finału po otrzymaniu potwierdzenia (telefonicznie / faksem / e-mailem) do 13 listopada br.

Sukcesy STUDIA PIOSENKI
18-20.11.2014
Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu „Na strunach poezji”

W zakończonym Wojewódzkim Konkursie Piosenki "Jesienne Nutki 2014" Studio Piosenki MDK "Pod Akacją" pod kierunkiem Ewy Małeckiej zdobyło wiele wspaniałych nagród:
Złote Kasztany otrzymały zespoły: w najmłodszej kategorii wiekowej - "Mała Akacja" w składzie: Kasia Saj, Kasia Kowalczyk, Michalina Bielak, Klaudia Graboś i Adam Hassan oraz w kategorii gimnazjów - Zespół "Akacja" w składzie: Magda Wadowska, Karolina Guz, Ada Graboś, Natalia Niderla i Oliwia Wójcicka.
Wśród solistów w kategorii klas IV-VI Brązowego Kasztana otrzymał Leon Szymczyk a Srebrnego zdobyła Katarzyna Sikora (w kategorii gimnazjów).

W V Ogólnopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej "Na strunach poezji" II miejsce w kategorii gimnazjów otrzymała Adrianna Graboś a III miejsce - Natalia Niderla. Ponadto wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymała Adrianna Szymczyk.

Koncert Laureatów odbył się 20 listopada 2014r. w Teatrze Starym. Uświetnił go występ Piotra Selima z Lubelskiej Federacji Bardów.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

"JESIENNE NUTKI 2014" - WYNIKI I FINAŁ
18.11.2014
Jesienne Nutki - plakat na finał

18 listopada 2014r. w Domu Kultury LSM przy ul. Wallenroda odbyło się podsumowanie Wojeódzkiego Konkursu "Jesienne Nutki 2014" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

Jury w składzie: Dariusz Tokarzewski – muzyk, wokalista zespołu VOX, Janusz Bator – muzyk, Małgorzata Iwanicka – muzyk, Dom Kultury LSM oraz Renata Adamczewska – sekretarz, MDK "Pod Akacją" w Lublinie wysłuchało 9 zespołów i 40 solistów w trzech grupach wiekowych.

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

pdf Wyniki »

Komisja z satysfakcją stwierdziła wysoki poziom konkursu a organizatorzy serdecznie dziękują za udział i wszystkie wspaniałe wykonania. Zapraszamy do kolejnej edycji!

Zdjęcia Zdjęcia » [fot. Anna Asyngier-Kozieł, Jakub Nastaj]
Film Film » (wkrótce)

"JESIENNE NUTKI 2014" - WYNIKI
18.11.2014
Jesienne Nutki 2014

Przedstawiamy wyniki I etapu Wojewódzkiego Konkursu Piosenki pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty "Jesienne Nutki 2014":
pdf soliści »
pdf zespoły »


A już 18 listopada spotykamy się w Domu Kultury LSM w Lublinie przy ul. Wallenroda 4a, gdzie w ramach II etapu konkursu wystąpią na żywo:

- godz. 10.00 - 10.40 - kategoria wiekowa klasy I – III - zespoły i soliści
- godz. 11.00 - 13.00 - kategoria wiekowa klasy IV – VI - zespoły i soliści
- godz. 13.30 - 14.45 - kategoria wiekowa gimnazja - zespoły i soliściO godz. 16.00 rozpocznie się KONCERT LAUREATÓW, nastąpi wręczenie ZŁOTYCH, SREBRNYCH I BRĄZOWYCH KASZTANÓW, wyróżnień oraz dyplomów za udział w konkursie dla wszystkich zespołów i solistów oraz podziękowań dla nauczycieli.

Organizatorzy proszą wszystkich wykonawców, nauczycieli i osoby towarzyszące o przybycie na miejsce imprezy przed godz. 10.00
i pozostanie do zakończenia KONCERTU LAUREATÓW.

pdf program »

"JESIENNE NUTKI 2014"
18.11.2014

Organizatorzy: MDK "Pod Akacją" w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Dom Kultury LSM zapraszają do udziału w Wojewódzkim Konkursie Piosenki "Jesienne Nutki 2014" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Na zgłoszenia czekamy do 28 października br.
7 listopada na naszej stronie internetowej zostanie opublikowana lista solistów i zespołów zakwalifikowanych do przesłuchań konkursowych z wybraną przez komisję piosenką.
Przesłuchania konkursowe, omówienie prezentacji scenicznych przez p. Dariusza Tokarzewskiego z zespołu VOX, Koncert Laureatów i wręczenie nagród, wyróżnień, dyplomów i podziękowań dla nauczycieli odbędzie się 18 listopada 2014 r. w sali widowiskowej Domu Kultury LSM przy ul. Wallenroda 4a w Lublinie.

Prosimy o zapoznanie się z pdf regulaminem - ZMIANIE ULEGŁY ZASADY UCZESTNICTWA
Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj »

#pójdziemy_w_bój
7.11.2014
#pójdziemy_w_bój - plakat

MDK "Pod Akacją" zaprasza
na wystawę twórczości plastycznej
Honoraty Kopyckiej
z pracowni malarstwa i rysunku MDK
pod kierunkiem Iwonny Jedlińskiej

#pójdziemy_w_bój

Wernisaż: 7 listopada 2014r. (piątek), godz. 18.00,
Galeria "Na Poddaszu", MDK, Grodzka 11.

Zdjęcia Zdjęcia » z wernisażu [fot. Anna Borowska, Anna Asyngier-Kozieł, Anna Ciszewska]

Otwarty turniej szachowy
4.11.2014
plakat

4 listopada 2014r. Centrum Edukacji Szachowej
MDK "Pod Akacją" w Lublinie
zapraszało do udziału
w OTWARTYM TURNIEJU SZACHOWYM,
który odbył się w MDK przy ul. B. Chrobrego 18.

Zdjęcia Zdjęcia » [fot. Piotr Opolski]

"ANIOŁY POMOCY", happening PANOPTICUM
17.10.2014
Anioły Pomocy - plakat

17 października 2014r. odbyła się impreza promocyjna "ANIOŁY POMOCY" z okazji "Światowego Dnia Żywności" i Dnia Walki z Ubóstwem. Imprezę uświetnił happening w wykonaniu Teatru PANOPTICUM z MDK "Pod Akacją" pod kierunkiem Mieczysława Wojtasa.

Zdjęcia Przedstawiamy zdjęcia z występu »

(ul. Młyńska 18 w Lublinie, godz. 13.00-16.15)


Artykuł w Artykuł w

Międzynarodowe nagrody dla plastyków z MDK
12,16.10.2014
evora

Z satysfakcją informujemy, że uczestnicy zajęć plastycznych MDK z pracowni Iwonny Jedlińskiej i Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej zdobyli jedne z najwyższych nagród w 14-tym Międzynarodowym Spotkaniu Sztuki Młodych "Evora 2014" w Portugalii.

Złote medale zdobyły Julia PARDUS, Paulina CERLING i Wiktoria RZĄŻEWSKA, srebrne - Agnieszka RZĄŻEWSKA i Honorata KOPYCKA, wyróżnienia - Anna JASKOWSKA, Gabriela PIELASZKIEWICZ, Kamila CZYŻEWSKA, Magdalena WYBACZ, Michalina WACHOWICZ, Olga KALBARCZYK i Zuzanna BORKOWSKA z prac. plast. I. Jedlińskiej.
Ponadto na wystawie pokonkursowej znalazły się prace Ewy KRASOŃ, Janiny HANC, Joanny DEMUCHY, Julii PAWLIK, Natalii PAWLIK, Natalii LIPNIEWSKIEJ, Niny TEPEREK, Wiktorii KRASOŃ, Zuzanny GŁOWACKIEJ i Zuzanny KASPEREK z prac. plast. Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej oraz prace Anny KOZAK, Idy GARDZIEL, Julii DRABIK, Macieja RZĄŻEWSKIEGO, Mai KWIECIEŃ, Michaliny ZYGA i Weroniki KUZIOŁY z prac. plast. Iwonny Jedlińskiej.

Gratulujemy!


Ponadto Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie otrzymał nagrodę "Grande Prémio" (Grand Prix) jako jedna z trzech najlepszych placówek, razem ze szkołą z Chin i Rosji.

W konkursie uczestniczyły placówki z takich państw jak: Niemcy, Białoruś, Bułgaria, Chiny, Słowacja, Słowenia, Węgry, Indie, Macedonia, Czarnogóra, Rumunia, Rosja, Serbia i Ukraina. Polskę reprezentowały trzy placówki.

12 października miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu, na które zaproszono również MDK "Pod Akacją".

XIX Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży Toruń 2014

16 października 2014r. w Sali Widowiskowej MDK w Toruniu będzie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac z XIX MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY - TORUŃ 2014 połączone
z wręczeniem nagród laureatom. Na konkurs nadeszło 10 654 prace z 43 krajów... więcej »

W biennale wzięli udział takze uczestnicy pracowni plastycznych MDK - Ewy Dziekońskiej-Sarlińskiej, Katarzyny Niedźwiadek i Magdaleny Ciężak. Do udziału w wystawie zakwalifikowano 19 prac z MDK,
a jedna z nich została uhonorowana nagrodą
.

Pracownia plastyczna Magdaleny Ciężak: Karolina CIĘŻAK, Maria CIĘŻAK, Karolina KURAŚ, Adrianna MATYSEK, Natalia REJKIEWICZ, Kamila SOBINA, Anna TIEMANN, Magdalena WYSPIAŃSKA, Dominika ZDAŃKOWSKA,
pracownia plastyczna Katarzyny Niedźwiadek: Paweł CECH, WERONIKA CHODOROWSKA - NAGRODA, Natalia Karaś, Mateusz MIAZIO, Anna ROZWADOWSKA, Natalia RUDNICKA, Jagoda TCHURZEWSKA, Maciej WDOWIAK
pracownia plastyczna Ewy Dziekońskiej-Sarlińskiej: Aleksandra BIELAK, Weronika KOSZAŁA.

Gratulujemy!

BUDŻET OBYWATELSKI LUBLINA - GŁOSUJEMY NA MDK!
do 7 października 2014
Ulotka - MDK

Serdecznie zachęcamy do głosowania na projekty bezpośrednio dotyczące Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie - czyli naszych dzieci i młodzieży!

- Projekt M-106 - głosujemy na modernizację dojazdu do MDK przy ul. Chrobrego 18 w Lublinie. Wartość projektu: 222 200 zł, projekt obejmuje wymianę nawierzchni na sięgaczu obsługującym MDK przy B. Chrobrego 18 oraz budynki LSM przy ul. K. Wielkiego 9 i B. Chrobrego 20, wymianę nawierzchni na przylegającym do niego parkingu, wykonanie równoległej do sięgacza alejki dla pieszych oraz dodatkowych miejsc postojowych na zapleczu garaży LSM.

- Projekt M-146 - zagłosujmy na wyposażenie naszego MDK w interaktywny sprzęt i programy służące rozwojowi, edukacji i zabawie naszych dzieci. Naszym celem jest wyposażenie MDK w podłogę interaktywną - innowacyjne narzędzie wraz z dostosowanymi programami i grami edukacyjnymi. Podłoga interaktywna to jedno urządzenie zapewniające stymulujące rozwój dzieci, umożliwiające naukę przez zabawę, rehabilitację. Więcej informacji na FB »Strona głosowania: https://obywatelski.lublin.eu/kategoria/23-budzet-obywatelski?vote=1

Głosowanie trwa tylko do 7 października!

"Lublin nad łąką przysiadł...", "Skocz w niebo" - wystawy fotografii
3.10.2014
Wystawa fotografii

W piątek, 3 października 2014r. o godz. 17.30 w MDK odbyło się otwarcie wystawy fotografii z udziałem tancerek z Zespołu Tańca Współczesnego "ARABESKA" pt. "Skocz w niebo" w Galerii "Na Poddaszu" oraz wystawy fotografii OLGI CHODOROWSKIEJ pt. "Lublin nad łąką przysiadł..." w Galerii "Pod Akacją".

Autorzy zdjęć: Olga CHODOROWSKA, Agnieszka KOSSOWSKA, Urszula KOZŁOWSKA i Magda SABA z pracowni fotograficznej MDK "Pod Akacją" pod kierunkiem Anny Borowskiej oraz Joanna LIPSKA z zespołu "Arabeska" i Anna BOROWSKA.

Wernisażowi towarzyszyły występy taneczne solistek z "Arabeski".

Zdjęcia Zdjęcia »
Zdjęcia Zdjęcia »
Zdjęcia Wybrane fotografie w zakładce GALERIA »
Film Film z wernisażu »

"Klasztor w sercu miasta" - podsumowanie, wernisaż - zdjęcia
11.09.2014
Zdjęcia

11 września w Klasztorze oo. Dominikanów w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu plastycznego i literackiego dla uczniów szkół lubelskich "Klasztor w sercu miasta" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Imprezę rozpoczęły i uświetniły solowymi występami tancerki Zespołu Tańca Współczesnego "Arabeska" pod kierunkiem Agnieszki Kępki - Agata Sus i Paulina Arażna.
Wręczono nagrody, upominki i dyplomy oraz podziękowania laureatom i nauczycielom. Podczas uroczystości został zaprezentowany krótki film, którego autorzy otrzymali wyróżnienie specjalne w kategorii prac multimedialnych. Można go obejrzeć na stronie internetowej współorganizatora konkursu - oo. Dominikanów: www.lublin.dominikanie.pl.

Otwarta została również pokonkursowa wystawa prac plastycznych, fotograficznych i literackich.

Zdjęcia Zdjęcia » [Fot. Anna Borowska]
Film Film z wernisażu »


Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji tego konkursu oraz w tegorocznych edycjach pozostałych konkursów organizowanych przez MDK.
Konkursy »

W zakładce GALERIA znajdziecie nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe.

Kilka wybanych prac od 7 listopada 2014r. "do odwołania" będzie zdobić, korytarz I piętra Kuratorium Oswiaty w Lublinie. Ich autorzy to: KINGA ROZWAŁKA, ARKADIUSZ WOYTOWICZ, KAMILA CZYŻEWSKA, JOLANTA GŁADOSZ, JULIA NIEZABITOWSKA, ANNA ZABŁOTNI, NATALIA WÓJCIK, WIKTORIA RZĄŻEWSKA, KINGA NIEŚCIUR.

"Klasztor w sercu miasta" - wyniki i podsumowanie konkursu
11.09.2014
Klasztor w sercu miasta 2013/14

Komisja konkursów plastycznego, fotograficznego, multimedialnego i literackiego dla uczniów szkół lubelskich "Klasztor w sercu miasta" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty uważnie obejrzała 235 prac plastycznych, 56 prac fotograficznych i 15 prac multimedialnych oraz przeczytała 16 prac literackich:

pdf szczegółowe wyniki »


Dziękujemy za udział, gratulujemy i serdecznie zapraszamy na podsumowanie konkursu oraz otwarcie wystawy prac plastycznych, które odbędzie się 11 września 2014r. o godz. 16.00 w Klasztorze
oo. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9.

Prace plastyczne nagrodzone w ubiegłorocznej edycji konkursu »