b_0_165_16777215_0_0_images_2016-2017_170221-fotografia-w-ratuszu_170221-wystawa-na-starowce-intro.jpg

W Galerii Ratusz w Urzędzie Miasta Lublin przy Pl. Łokietka 3 można oglądać wystawę fotografii pt. "Na Starówce są ulice - wspomnienia". Autorami zdjęć są uczestnicy Pracowni fotografii tradycyjnej i cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie.

Jak podaje na swojej stronie UM Lublin: "Młodzi fotografowie w wieku 10-21 lat pod kierunkiem instruktor Anny Asyngier-Kozieł starali się wyrazić swój zachwyt nad unikalnością uliczek, zabytków i legendarnych miejsc Starego Miasta. Inspiracji do zdjęć szukali w utworach literackich mówiących o Lublinie jako mieście, w którym „przeszłość tak głęboka drzemie” oraz które było i jest „darami nieba darzone obficie”.

Na ekspozycji znajdziemy zdjęcia współczesne, monochromatyczne, wykonane w różnych technikach, począwszy od fotogenicznych obrazków, klasycznej fotografii analogowej, poprzez techniki mieszane i fotografię cyfrową, aż po fotografikę."

Wystawę w lubelskim ratuszu będzie można oglądać do 10.03.2017r.

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu

mt_ignore:Rekrutacja na rok 2023-24 - banner