W poniedziałek 17 stycznia 2011r. w MDK "Pod Akacją" odbył się Rodzinny Turniej Szachowy o Berło Króla Bolesława...

Turniej o Berło Króla Bolesława 2011

W poniedziałek 17 stycznia 2011r. w MDK "Pod Akacją" w Lublinie odbył się Rodzinny Turniej Szachowy o Berło Króla Bolesława, w którym wzięło udział 31 dwuosobowych drużyn (w ubiegłym roku grało 28 rodzin).

Wygrała drużyna "Kameleony" w składzie: Jan Nowosad i Jakub Grzegorczyk. Drugie miejsce wywalczyła rodzina Modrzejewskich: tato Tymoteusz i syn Szymon, a na trzecim miejscu uplasowało się rodzeństwo, Sylwester i Alicja Bednarczykowie.

18 osób zdobyło kategorie szachowe, w tym aż 17 po raz pierwszy! Zwycięzcy otrzymali puchar przechodni. Warto przypomnieć, że pierwszy raz ten puchar zdobyła rodzina Frączków - tato Dariusz i córka Weronika, rok temu puchar zdobyli Dagmara Kępka i Karol Krasnowski.

Każda rodzina otrzymała słodki upominek, a mistrz Zbigniew Księski wręczył każdemu dziecku po miesięczniku szachowym. Turniej przebiegał w przyjemnej atmosferze.