W dniach 14 -20 maja 2011 roku odbył się Dziecięcy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora MDK "Pod Akacją"...

W dniach 14 -20 maja 2011 roku odbył się Dziecięcy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją".

Turniej był zorganizowany wspólnie z Lubelskim Związkiem Szachowym. Udział w nim wzięło 12 dzieci, w tym 3 dziewczynki. Został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Pewne zwycięstwo odniosła Agata TOPOLAN zdobywając 8 pkt. Drugi był Paweł FATYGA z 6,5 pkt., a trzeci Jan KRAWCZYK - 6 pkt. Turniej miał niezwykle zacięty przebieg - tylko 4 partie zakończyły się remisem. Agata wypełniła normę na pierwszą kategorię, zaś Paweł Fatyga i Jan Krawczyk zdobyli trzecią kategorię.

Warto w tym miejscu zaprosić czytających tę informację do Galerii "Pod Akacją" w sali nr 2 MDK przy Grodzkiej 11, gdzie do 2 czerwca można jeszcze podziwiać wystawę prac plastycznych nagrodzonych w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim "W KRĘGU SZACHÓW".

Chcielibyśmy, aby ten turniej odbył się za rok i wszedł na stałe do kalendarza lubelskich szachów.