Portret J. Czechowicza autorstwa Romana Kramsztyka i okładka czasopisma Reflektor

Zapraszamy do udziału w konkursach "czechowiczowskich" - plastycznym i recytatorskim.

W 2023 roku Józefowi Czechowiczowi towarzyszą lubelscy poeci związani z czasopismem i grupą "Reflektor" - Wacław Gralewski, Konrad Bielski, Stanisław Grędziński, Kazimierz Andrzej Jaworski, Tadeusz Bocheński.

16 i 17 marca odbędzie się 41. Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza i poetów związanych z grupą "Reflektor". Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego b.r.

Regulamin i dokumenty do pobrania w zakładce Konkursy - 41. Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza i poetów lubelskiej grupy REFLEKTOR >

Do 20 marca można przysyłać do nas prace plastyczne na XXII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów lubelskiej grupy Reflektor".

Regulamin i dokumenty do pobrania w zakładce Konkursy - XXII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów lubelskiej grupy REFLEKTOR" >

W dniach 18-20 czerwca 2023r. w formie warsztatów, czasu na integrację dla uczestników oraz wieńczącego dwudniowe spotkanie Koncertu Laureatów XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza, podczas którego zostaną wyłonieni zwycięzcy.

Regulamin i dokumenty do pobrania z zakładce Konkursy - XXIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Józefa Czechowicza >

POLECAMY:

• Reflektor. Materiały archiwalne i prasowe. Wybór i opracowanie Jarosław Cymerman, Aleksander Wójtowicz. Muzeum Lubelskie w Lublinie, Lublin 2018 (w książce znajdują się m.in. teksty Konrada Bielskiego, Wacława Gralewskiego, Stanisława Grędzińskiego)
  • Tadeusz Bocheński, Liryki zebrane, Stowarzyszenie Żywych Poetów, Brzeg 2022.
  • Konrad Bielski, Siedem dawnych wierszy. Lubelska Spółdzielnia Wydawnicza, Lublin 1960.
  • Konrad Bielski, Wczoraj i przedwczoraj. Wydawnictwo Lubelskie, Lublin 1966.
  • Stanisław Grędziński, Parabole, Wprowadzenie Józef Franciszek Fert, redakcja, posłowie oraz komentarz edytorski Monika Piech. Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Lublin 2016  (Archiwum Edytorstwa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego)
  • Kazimierz Andrzej Jaworski, Wiersze. Wydawnictwo Lubelskie, Lublin 1971.
  • Tatry w poezji i sztuce polskiej. Opracowanie Michał Jagiełło, Jacek Woźniakowski, Wydawnictwo Literackie, Kraków 1975 (w antologii m. in. wiersze Tadeusza Bocheńskiego i Kazimierza Andrzeja Jaworskiego)

O "Reflektorze" (Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN")

"Reflektor" nr 1 (pdf)

"Reflektor" nr 2 (pdf)

"Reflektor" nr 3 (pdf)

Kazimierz Andrzej Jaworski Reflektor - materiały archiwalne Tadeusz Bocheński - wybrane wiersze

Zapraszamy do udziału!

Patronat honorowy nad konkursami im. J. Czechowicza objęła p. Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty.

Patronat honorowy: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk