Proj. graf. J. Nastaj

Ogólnopolski Konkurs filmowy „MIASTO DOBRZE SIĘ KRĘCI 2024” - zapraszamy do udziału!

Organizatorem Konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie we współpracy z Gminą Lublin i Lubelskim Funduszem Filmowym oraz towarzyszy staraniom Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Konkurs jest kontynuacją idei projektu „LUBLIN DOBRZE SIĘ KRĘCI” stworzonego w 2023 roku, kiedy nasze miasto uzyskało tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży i pod zmienioną nazwą - „MIASTO DOBRZE SIĘ KRĘCI” zyskuje status konkursu ogólnopolskiego i ma za cel główny kształtowanie pozytywnego wizerunku swojego miasta wśród młodych mieszkańców.

Pragniemy zwrócić uwagę młodych na najbliższe środowisko i miasto jako miejsce przyjazne, inspirujące i twórcze, pełne interesujących ludzi i wydarzeń, pulsujące życiem, ale też skłaniające do refleksji, zadumy nad jego przeszłością i współczesnymi problemami oraz sprzyjające rozwojowi i formowaniu przyszłych pokoleń.

Ogólne informacje o Konkursie:

• Adresowany jest do młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych:
    • 15-18 lat (amatorzy)
    • 19-26 lat (półamatorzy)
  • Filmy mogą zostać zrealizowane w następujących gatunkach: film animowany, film fabularny, film dokumentalny i reportaż.
  • Do konkursu można zgłaszać filmy zrealizowane indywidualnie lub w zespołach maksymalnie 4-osobowych.
  • Jeden autor/grupa autorów może zgłosić jeden film.
  • Uczestnicy nie mogą zajmować się profesjonalnie produkcją filmową, telewizyjną czy scenariuszową.
  • Czas trwania filmu 1 – 10 minut (z tolerancją do 5 sekund).
  • Nagranie i montaż filmu dowolnym urządzeniem i w dowolnym programie (bez znaków wodnych).
  • Termin nadsyłania zgłoszeń - 25 listopada 2024r.
  • Osoby zakwalifikowane do finału zostaną zaproszone do Lublina na Galę Finałową, podczas której odbędzie się uroczyste przyznanie miejsc przez Jury oraz wręczenie nagród rzeczowych.
  • Za I, II i III miejsce przyznane zostaną nagrody, w każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną również wyróżnienia.
  • Wszelkie informacje dotyczące przebiegu Konkursu w takiej formule będą na bieżąco umieszczane na Facebooku MDK „Pod Akacją” w Lublinie oraz na stronie internetowej mdk.lublin.pl.

Szczegółowy Regulamin Konkursu, dokumenty do pobrania i niezbędne informacje ukażą się na naszej stronie internetowej na przełomie sierpnia i września 2024 r.

Czekamy na Wasze szczere i pełne pasji opowieści o swoim mieście i jego mieszkańcach oraz o Was samych.

miasto dobrze sie kreci 2024 belka800