b_0_150_16777215_0_0_images_2022-2023_230330-czech-plast_czechowicz-reflektor-intro-1.jpg

W dniu 16 marca 2023r. w MDK "Pod Akacją" odbyły się przesłuchania konkursowe 41. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i poetów lubelskiej grupy "Reflektor" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Komisja w składzie:

• Jan Wawrzyniec-Tuźnik - aktor, instruktor teatralny, lektor i radiowiec,
  • Łukasz Jemioła - muzyk, wokalista, gitarzysta,
  • Olga Paździór - Fundacja Teatrikon w Lublinie,
  • Edyta Madej - sekretarz, MDK "Pod Akacją" w Lublinie

po obejrzeniu i wysłuchaniu 21 recytatorów oraz 2 podmiotów z poezji śpiewanej z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego postanowiła przyznać nagrody, a tym samym zakwalifikować do eliminacji ogólnopolskich następujących wykonawców:

PROTOKÓŁ

Uroczyste podsumowanie 41. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i poetów lubelskiej grupy "Reflektor" odbędzie się 4 kwietnia 2023r. (wtorek) o godz. 16.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie (ul. Rynek 1) i będzie połączone z podsumowaniem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów lubelskiej grupy REFLEKTOR" oraz wernisażem pokonkursowej wystawy prac plastycznych.

Część artystyczną imprezy stanowił będzie Koncert Laureatów 41. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.

[Fot. Edyta Madej]

PATRONAT HONOROWY