b_0_150_16777215_0_0_images_2022-2023_230603-04-nockultury_nockultury23-intro-1.jpg

Podczas NOCY KULTURY 3-4 czerwca 2023 w MDK "Pod Akacją" odbywały się koncerty, spektakle teatralne oraz wystawy plastyczne i fotograficzne.

Od godziny 18:30 można było posłuchać m.in. Zespołów Gitarowych MDK pod kierunkiem Piotra Tesarowicza i wokalistów pod kierunkiem Michała Pastuszaka.

Teatr Supełki przedstawił swój najnowszy spektakl pt. „Jacek i Placek” według Kornela Makuszyńskiego w reżyserii i ze scenografią Joanny Franaszczuk-Nowak i opracowaniem muzycznym Piotra Tesarowicza.

Teatr Panopticum zapraszał na fragment spektaklu „O tym się nie mówi”, na performance zespołu debiutantów oraz koncert utworów śpiewanych ze swoich spektakli teatralnych. Reżyseria - Mieczysław Wojtas, Muzyka - Piotr Tesarowicz. Ze swoim monodramem "Violetta" wystąpił Marcel Ulewicz.

Zwiedzający MDK mogli oglądać kilka wystaw: Wystawę fotograficzną MAGIA DRZEWA, poświęconą najpiękniejszym i najbardziej charakterystycznym okazom drzewostanu miasta Lublin, które zaprezentowała młodzież z Pracowni Fotografii Artystycznej i Użytkowej pod kier. Anny Borowskiej. Prace  fotograficzne zostały wyeksponowane w formie instalacji, która tworzyła kształt drzewa na Patio i w ogródku MDK.

Na korytarzach MDK towarzyszyła nam wystawa fotograficzna „NATURALNY RYTM BARW” w wykonaniu uczestników Pracowni fotografii tradycyjnej i cyfrowej pod kierunkiem Anny Asyngier-Kozieł.

Wystawę prac plastycznych pt. „PIĘKNO W RÓŻNORODNOŚCI” mogliśmy zwiedzać w Galerii "Pod Akacją". Swoją twórczość zaprezentowali uczestnicy zajęć w Pracowni Malarstwa i Rysunku MDK „Pod Akacją” pod kierunkiem Iwonny Jedlińskiej. W Galerii "Na Poddaszu" swoje grafiki wystawiła Natalia Jędrzejek z pracowni Rysunku i Grafiki MDK „Pod Akacją” pod kierunkiem Katarzyny Niedźwiadek. Ekspozycja „LUBIĘ LUBLIN” jest efektem kilkuletniej pracy młodej artystki, która w swoich grafikach prezentuje wyjątkowe interpretacje najważniejszych zabytków Lublina.

Budynek Domu Kultury od strony ulicy Grodzkiej ozdobiła "Łąka kwietna" - instalacja artystyczna inspirowana pięknem przyrody. Dziesiątki kolorowych kwiatów wykonanych z filcu, osadzonych na wiklinowych gałązkach "wyrosły" z okien budynku. Kwiaty zostały wykonane przez dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia do trzech pracowni plastycznych MDK "Pod Akacją": Pracowni tkaniny artystycznej Natalii Prokopiak-Latosińskiej, Pracowni plastycznej z elementami historii sztuki Kamili Śpiewli-Kasperek oraz Pracowni malarstwa i witrażu Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej. Koordynacją projektu zajmowała się Natalia Prokopiak-Latosińska.

Program wydarzeń w MDK "Pod Akacją" w Lublinie podczas NOCY KULTURY 2023 do pobrania (pdf)