b_0_150_16777215_0_0_images_2023-2024_231116-mokulito-wystawa_231116-mokulito-plakat-800.jpg

Finisaż wystawy MOKULITO w Galerii "Pod Akacją" MDK (ZDJĘCIA).

Uczestnicy zajęć w Pracowni plastycznej z elementami grafiki pod kierunkiem Katarzyny Niedźwiadek przygotowali cykl grafik w technice Mokulito. Ekspozycja składa się z kolaży inspirowanych twórczością Noblistki.

Wisława Szymborska była nie tylko poetką, ważne w jej twórczości są także kolaże. Pierwsze powstały na przełomie lat 60. i 70. Szymborska twierdziła, że zajęła się tą techniką, bo nie mogła wówczas kupić ładnych pocztówek. Postanowiła więc projektować je sama.

Mokulito nazywana jest również litografią drzeworytniczą (hybrydowa technika druku płaskiego, wykorzystująca drewno jako matrycę). Technika ta pozwala na łączenie śladu rysunkowego i malarskiego oraz kolażu wykonanego techniką transferu anastatycznego.

Finisaż wystawy odbył się 16 listopada 2023r. o godz. 18.00 w Galerii "Pod Akacją", Grodzka 11.

[Fot. Edyta Madej, Andrzej Strzempioł] - WIĘCEJ ZDJĘĆ >

Imprezę uświetnił występ uczennic z Pracowni Piosenki Aktorskiej i Poezji Śpiewanej MDK "Pod Akacją" w Lublinie pod kier. Michała Pastuszaka.

Wystąpiły:

• Julia Rodziewicz - "Buffo"
  • Katarzyna Kowalczyk - "Upamiętnienie"
  • Wiktoria Hymos - "Jacyś Ludzie"
  • Angelika Mazurek - "Jawność"

Słowa: Wisława Szymborska, muzyka: Michał Pastuszak

Fragmenty z książki "Wisława Szymborska - Kolaże", Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Więcej: Wydarzenie na FB