MDK w Mieście Poezji

"Miasto Poezji" to cykl wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN". Wydarzenia o zróżnicowanym charakterze - od artystycznych poprzez popularyzatorskie, po naukowe - związane z literaturą oraz jej obecnością w Lublinie odbywają się na przestrzeni całego roku, a ich kulminacją jest majowy festiwal.

MDK "Pod Akacją" czynnie uczestniczy w festiwalu, zapraszamy!

Program:

[25 maja]
Godz. 17.00 (MDK, Grodzka 11, sala nr 40)
Spektakl Teatru młodzieżowego ”Supełki”: "Detektyw Rączka" Mihai Todea, reż. Joanna Franaszczuk-Nowak, muzyka i przygotowanie wokalne Mikołaj Giszczak
Godz. 18:00 (MDK, Grodzka 11, sala nr 40)
Spektakl Teatru "Dziupla" z Gminnego Ośrodka Kultury w Trawnikach: „Krzywa bajka”, reż. Arkadiusz Jurek

[26 maja]

150526 miastopoezji

[27 maja]
Godz. 17.00 - 17.45 (Plac po Farze)
czytanie poezji przez młodzież z Teatru Poezji pod kierunkiem Moniki Wesołowskiej przy akompaniamencie gitarowym Krzysztofa Dawidowicza z pracowni muzycznej MDK pod kierunkiem Piotra Tesarowicza

[28 maja]
Godz. 18.00 (MDK, Grodzka 11, sala nr 40)
Spektakl Poetycki Młodzieżowego Teatru "Panopticum": OBYWATEL "S", scenariusz i reżyseria Mieczysław Wojtas, muzyka i przygotowanie wokalne Piotr Tesarowicz; spektakl oparty na tekstach poetyckich współczesnych poetów polskich, mówiący o poszukiwaniu własnej tożsamości w świecie pełnym norm, zakazów, nakazów i schematów.

[29 maja]
Godz. 17.00 - 17.45 (Plac po Farze)
czytanie poezji przez młodzież z Teatru Poezji pod kierunkiem Moniki Wesołowskiej przy akompaniamencie gitarowym Marcina Samborskiego z Zespołu Gitarowego "MILONGA" z MDK "Pod Akacją" pod kierunkiem Piotra Tesarowicza.

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu