Inscenizacje 2015

Tegoroczny Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty "Inscenizacje 2015" zakończył się zwycięstwem Teatru Dziecięcego "KAPRYSEK" z Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach.

"Kaprysek" otrzymał Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty za plastykę, fabułę i dramaturgię oraz trafną ilustrację muzyczną w przedstawieniu "Porwanie Rusałki" w reżyserii i ze scenografią oraz opracowaniem muzycznym Barbary Gąbki.

Pozostali Laureaci to:

I NAGRODA - Grupa teatralna DEDEKA Dzielnicowego Domu Kultury w Lublinie za zaangażowanie i precyzyjny przekaz w teatrze przedmiotu w spektaklu "Obudź się", scenariusz i reżyseria Bogusław Byrski i Wioletta Tomica,
II NAGRODA - Teatr BAJKA SP w Święcicy za ruch sceniczny, widowiskowość oraz dobór muzyki w spektaklu "Taka dola parasola", scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne Iwona Baran,
III NAGRODA - Teatr szkolny BEZ PRZERWY SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim za przeniesienie literatury Stanisława Lema do teatru szkolnego w przedstawieniu "Fatalna depesza", reżyseria Jolanta Arska-Świder.

Wyróżnienia otrzymali:

- Teatr Lalek MUCHOMOR Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" za dobór tekstu w przedstawieniu "Baśń o rycerzu bez konia", scenariusz wg Marty Guśniowskiej, reżyseria i scenografia Grażyna Idzik-Dominiak, muzyka Zbigniew Jonak,
- Teatr FIGIELEK Zespołu Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Zaorendzie za zaangażowanie w kreację na scenie w przedstawieniu "Pani na opak", scenariusz i reżyseria Małgorzata Skiba,
- Teatr lalkowy SMOCZEK SP nr 34 w Lublinie za pełną inscenizację lalkową w przedstawieniu "Krawiec Niteczka" w reżyserii Jolanty Resz,
- Zespół teatralny TO I OWO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Puławach za walory wychowawcze przedstawienia "Znajda", scenariusz, reżyseria, scenografia Barbara Mikołajczuk, opracowanie muzyczne Łukasz Mikołajczuk,
- Teatr MARIONETKA SP w Palikijach za dobrą zabawę teatralną na scenie w przedstawieniu "Marzenia Aurelii" w reżyserii Renaty Walczak,
Teatr PLUSIKI SP nr 34 w Lublinie za kulturę przekazu scenicznego w przedstawieniu "Z przygód Koziołka Matołka" w reżyserii Bożeny Kwiatkowskiej.

Komisja z zadowoleniem podkreśla dobry poziom artystyczny zaprezentowanych spektakli.
Na uwagę zasługuje różnorodność propozycji teatralnych oraz powrót do klasyki form teatru lalkowego. Komisja dziękuje nauczycielom za przygotowanie do tegorocznego przeglądu teatralnego wielu interesujących przedstawień. Jednocześnie komisja zaleca wzmożoną pracę nad kulturą słowa oraz dalsze poszukiwanie materiałów repertuarowych.

GRATULUJEMY!

Uroczyste podsumowanie "Inscenizacji" odbędzie się 20 czerwca 2015r. o godz. 11.00
w Domu Kultury LSM przy ul. K. Wallenroda 4a w Lublinie podczas Koncertu Laureatów XLVIII Turnieju Poezji Dziecięcej.

Szczegółowe wyniki

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu