Turniej Poezji Dziecięcej - Koncert Laureatów

20 czerwca 2015 r. w Domu Kultury LSM odbył się KONCERT LAUREATÓW XLVIII Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej. Spośród trzynastu laureatów, wyłonionych w drodze eliminacji wojewódzkich trzech otrzymało odznakę RECYTATORA ROKU 2015:

- Wojciech Cabaj z Przedszkola Miejskiego w Łukowie w grupie wiekowej klas 0-II, naucz. Elżbieta Pudełek, Bożena Grudzień
- Piotr Perdun ze Szkoły Podstawowej w Ożarowie w grupie wiekowej klas III-IV, naucz. Anna Perdun
- Magdalena Banasiak z Dzielnicowego Domu Kultury "Węglin" w Lublinie w grupie wiekowej klas V-VI, naucz. Mateusz Nowak; Magdalena Banasiak została również nagrodzona przez PUBLICZNOŚĆ.

Podczas Koncertu Laureatów tradycyjnie uhonorowano także zespoły teatralne nagrodzone i wyróżnione przez komisję Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych INSCENIZACJE 2015. Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty otrzymał Teatr Dziecięcy "Kaprysek" z Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach za przedstawienie "Porwanie rusałki" w reżyserii, scenografii i opracowaniu muzycznym Barbary Gąbki.

Przedstawiciele trzech nagrodzonych i sześciu wyróżnionych zespołów teatralnych odebrali dyplomy, książki i upominki rzeczowe.

Fundatorem wszystkich nagród i wyróżnień był Lubelski Kurator Oświaty.

Rada Rodziców MDK "Pod Akacją" ufundowała słodycze dla nagrodzonych i wyróżnionych zespołów teatralnych oraz pamiątkowe kotyliony dla nagrodzonych recytatorów.

Obydwa konkursy, recytatorski i teatralny, odbywają się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Babisza. Podczas Koncertu Laureatów Patrona konkursu reprezentowała Pani Jolanta Misiak, która wręczyła nagrody, wyróżnienia i dyplomy dla recytatorów, zespołów teatralnych oraz podziękowania dla nauczycieli.

Organizatorem konkursów jest Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie.

Zdjęcia [fot. Edyta Madej]

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu