b_0_150_16777215_0_0_images_2023-2024_240329-niewolnosc-grand-prix_240329-niewolnosc-gp-intro.jpg

Spektakl (NIE)WOLNO(ŚĆ) Grupy NOTOCO Spektrum Akacja zdobył GRAND PRIX Festiwalu Teatralnego Wolność!

W 2. edycji ogólnopolskiego festiwalu najlepszych spektakli tworzonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych - Festiwalu Teatralnego Wolność wzięła udział grupa teatralna z MDK "Pod Akacją" w Lublinie - NOTOCO Spektrum Akacja, którą prowadzi Monika Nitkiewicz-Mitrut.

Tematem tegorocznego festiwalu była walka o wolność w kontekstach zarówno historycznych, jak i współczesnych. W festiwalu uczestniczyło blisko 100 osób z całej Polski.

Jury przyznało NAGRODĘ GŁÓWNĄ w wysokości 5000 zł dla spektaklu „(NIE)Wolno(ŚĆ)” w reżyserii Moniki Nitkiewicz-Mitrut z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie!

Młodzież biorąca udział w Festiwalu uczestniczyła również w warsztatach z Magdaleną Trzcionkowską - trenerką wokalną, wokalistką, dyrygentką i harfistką; Dawidem Żakowskim - reżyserem, performerem i pedagogiem teatralnym oraz Michałem Zadarą - reżyserem, twórcą ponad 50 spektakli, które zrealizował w Polsce, Niemczech, Austrii, Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Zdjęcia ze strony Festiwalu teatralnego Wolność na Facebooku 👉

Do obejrzenia 😲 👉 wywiad z Laureatami (rolka na FB, nowe okno):

Niewolność - wywiad

O spektaklu pisaliśmy wcześniej w artykule (NIE)WOLNO(ŚĆ) grupy NOTOCO Spektrum Akacja - uchylamy rąbka tajemnicy 👉

Werdykt na stronie Organizatora (nowe okno) 👉

Więcej na stronie Organizatora - Muzeum Powstania Warszawskiego (nowe okno) 👉