15 marca podsumowaliśmy konkursy im. Józefa Czechowicza - recytatorski oraz plastyczny. Od rana tego dnia witaliśmy gości z różnych stron Polski. O godzinie 10.00 zwiedzaliśmy Kaplicę Św. Trójcy na Zamku, później bawiliśmy się twórczo podczas warsztatów konstrukcyjno-manualnych, które poprowadziły Iwonna Jedlińska i Agata Fijewska-Pajdowska z MDK "Pod Akacją".

Więcej zdjęć [Fot. Edyta Madej]

Po południu w Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Lubelskiego na Zamku odbył się Koncert Laureatów XVII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Podczas Koncertu wystąpiło 9 wykonawców, którzy zostali nagrodzeni i wyróżnieni w eliminacjach ogólnopolskich 14 marca w MDK "Pod Akacją" w Lublinie ( protokół).

Jury w składzie: Joanna Szczepkowska (przewodnicząca) - aktorka, pisarka, felietonistka i pedagog, Barbara Michałowska-Rozhin - aktorka, logopeda, mistrz kultury żywego słowa, Mateusz Nowak - aktor-monodramista, recytator, instruktor kultury żywego słowa, Tadeusz Krukowski - muzyk, kompozytor z MDK "Pod Akacją" przyznało Nagrodę Papierowej Korony za interpretację wiersza Józefa Czechowicza "Pieśń o niedobrej burzy" Małgorzacie Stopyrze z LO im. T. Kościuszki w Lubaczowie przygotowanej przez p. Michała Kurka oraz Nagrodę Złotej Strofy za interpretację wiersza Julii Hartwig "Elegia lubelska" Julii Urbańskiej z MDK w Krasnymstawie przygotowanej przez p. Janinę Młynek.

Komisja postanowiła nie przyznawać Nagrody Nuty Człowieczej w dziedzinie poezji śpiewanej. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Kinga Kołtyś z VII LO w Lublinie, przygotowana przez p. Dorotę Iwanicką-Przybysz za wykonanie utworu Stefana Wolskiego "Widok z Lubinia" z akompaniamentem Emilii Jastrzębskiej (flet poprzeczny).

Kinga Kołtyś otrzymała również Nagrodę Publiczności.

Więcej zdjęć [Fot. Edyta Madej]

Zostały także przyznane wyróżnienia dla: Magdaleny Zarembskiej z ZS im. Gen. J. Kustronia w Lubaczowie (naucz. Michał Kurek), Zuzanny Kuszki z Gimnazjum w Łukowej (naucz. Katarzyna Bastrzyk), Aleksandry Bialik, Macieja Kołodziejskiego i Kajetana Górlickiego z Szydłowieckiego Centrum Kultury "Zamek" w Szydłowcu (naucz. Sława Lorenc-Hanusz), Moniki Chrapowickiej z XXIV LO w Lublinie (naucz. Danuta Karoń), Izabeli Trykozko z II LO w Białymstoku (naucz. Marta Pawłowska-Banach), Sary Gontarz i Katarzyny Bąk z II LO w Chełmie (naucz. Małgorzata Krasowska), Michała Gościło z II LO w Białymstoku (naucz. Wioletta Kurzawa) ora Julii Dramińskiej z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wolborzu (naucz. Anna Stachera).

Tego dnia odbyło się również uroczyste zakończenie XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do poezji Józefa Czechowicza i wierszy poświęconych Lublinowi" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Podczas Koncertu Laureatów wręczono nagrody, dyplomy i podziękowania młodym plastykom oraz otwarto pokonkursową wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych.

Prace nagrodzone i wyróżnione można oglądać w holu głównym Muzeum Lubelskiego ZAMEK (Zamkowa 9), prace zakwalifikowane do wystawy zdobią Galerię "Pod Akacją" w MDK przy Grodzkiej 11.

Więcej zdjęć [Fot. Edyta Madej]

Projekt "XVII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Józefa Czechowicza" był realizowany przy wsparciu finansowym gminy Lublin oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.

XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza” został zorganizowany przy wsparciu finansowym Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Katalog pokonkursowy

Organizatorzy Konkursów:

• Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie,
  • Muzeum Lubelskie Oddział Literacki im. Józefa Czechowicza w Lublinie,
  • Stowarzyszenie Pisarzy Polskich - Oddział Lubelski
  • Fundacja Teatrikon

Patroni medialni:

Patroni medialni

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych konkursach, gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji!

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu