W dniach 20 i 21 czerwca w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbył się Szachowy Turniej Dla Dzieci. Zgromadził 40 uczestników, wśród nich było 27 reprezentantów zajęć w Centrum Edukacji Szachowej MDK "Pod Akacją".

Turniej wygrała ze 100% wynikiem Agata Michaluk, reprezentująca LUKS Lubartów. Drugie miejsce zajął nasz wychowanek, Bartek Stoń - uczeń Zbigniewa Księskiego, zdobywając 7 pkt. Tyle samo punktów zdobył trzeci zawodnik, Norbert Górnik z UKS ARKA Wojsławice. W turnieju była prowadzona klasyfikacja wg wieku, i tak w kategorii powyżej 10 roku życia rocznik 2006 i starsi Bartek Stoń był drugi, Filip Prażmo był szósty, wśród dzieci do lat 10 wyróżniono Matusza Feknera i Adasia Dybowskiego, zaś w grupie do lat 8 Ernest Goleń był trzeci, a za nim były dziewczynki: Marysia Skuła i Lenka Jankowska.

Warto w tym miejscu pochwalić dzieci, które zdobyły kategorię szachową. Bartek Stoń podwyższył swoją na IV, Martynka Wilczewska zdobyła czwartą, 14 dzieci zdobyło V kategorię szachową, w tym 12 uczniów Zofii Ciechocińskiej-Miecko.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, a wyróżnione również puchary lub drobne upominki. Turniejowi towarzyszyły atrakcje w postaci dydaktycznych gier komputerowych - dzieci w salach komputerowych przeznaczonych dla studentów zmierzyły się z różnymi problemami, jakie stawiały przed nimi reguły udostępnionych dla nich gier.

Na koniec rozegrana została partia drogą internetową: najlepsi uczestnicy turnieju przeciw Jakubowi Chyżemu, który w tym roku zajął czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 12. Nasi tę partię przegrali.

Turniej był bardzo przyjemny. Dyplomy, puchary i nagrody wręczał JM Rektor Pan Mirosław Jarosz. Opiekę nad naszymi dziećmi sprawowali Zbigniew Księski i Zofia Ciechocińska-Miećko.