Minął już niestety pierwszy turnus letnich półkolonii w MDK "Pod Akacją", zobaczcie jak się bawiliśmy:

1 dzień

26 czerwca 2017r. (poniedziałek) - to pierwsze spotkanie z projektem "Jedna siódma historii. Opowieści prawdziwe." Jak o projekcie pisze jego autor - ma on charakter edukacyjny, integracyjny, aktywizujący grupy seniorów oraz dzieci i młodzież, obejmujący obszar kultury i sztuki wizualnej i rękodzieła. Jest też próbą odzyskania nieznanej, najnowszej części historii miasta w bezpośrednim kontakcie z ludźmi, którzy tę historię pamiętają, potrafią powtórzyć zasłyszane opowieści anegdotyczne, wzruszające, ale zawsze oparte na prawdziwych historiach ludzi i miejsc w dzielnicy Stare Miasto. Bazą projektu jest historia mówiona, która zostanie poddana artystycznej obróbce i wystawiona na próbę dziecięcej wyobraźni. Historie opowiadane przez seniorów najmłodszym podczas serii spotkań integracyjnych, zajęć plastycznych i wycieczek po Starym mieście zostaną następnie pod okiem instruktorów zamienione w dokumentalny krótkometrażowy film animowany, wykonany metodą poklatkową. Premiera filmu w październiku b.r.

Pierwszego dnia wakacji w MDK odbyły się także warsztaty plastyczne: papier czerpany.
Prezentujemy efekty tych artystycznych działań w naszej galerii

Więcej zdjęć (35) [Fot. Edyta Madej, Zofia Ciechocińska-Miećko]

2 dzień

27 czerwca 2017r. (wtorek) - wycieczka do Strzelec koło Nałęczowa, gdzie odbyły się bardzo ciekawe warsztaty wikliniarskie w Fundacji "Warsztat". Po obiedzie w jadłodajni "Stara Apteka" w Nałęczowie spacerowaliśmy po Parku Zdrojowym.

Więcej zdjęć (76) [Fot. Anna Borowska, Zofia Ciechocińska-Miećko]

3 dzień

28 czerwca 2017r. (środa) - to kolejne zajęcia w ramach projektu "Jedna siódma historii. Opowieści prawdziwe" oraz wycieczka do Manufaktury Słodyczy "Cukier Lukier" w Lublinie, gdzie mogliśmy sami wykonać własne lizaki.

Więcej zdjęć (19)

4 dzień

29 czerwca 2017r. (czwartek) - Wycieczka do Osówki koło Krasienina, gdzie jeździliśmy na koniach wierzchem i bryczkami, strzelaliśmy z łuku, bawiliśmy się, tworzyli i wspaniale relaksowali.

Więcej zdjęć (64) [Fot. Anna Asyngier-Kozieł]

5 dzień

30 czerwca 2017r. (piątek) - tego dnia w ramach projektu "Jedna siódma historii. Opowieści prawdziwe" animowaliśmy poklatkowo nasze postacie z lubelskich opowieści pod okiem pani Pauliny Kuśmirowskiej. Film już prawie gotowy!

Odwiedziliśmy również naszych strażaków w ich remizie. Co chwilę musieli wyjeżdżać do akcji, ale nie zabrakło im czasu, by nam opowiadać i pokazywać bardzo ciekawe rzeczy.

Więcej zdjęć (132) [Fot. Anna Asyngier-Kozieł, Jakub Nastaj]

6 dzień

3 lipca 2017r. (poniedziałek) - drugie spotkanie z papierem czerpanym podczas warsztatów prowadzonych przez Ewę Dziekońską-Sarlińską, Katarzynę Niedźwiadek, Natalię Prokopiak-Latosińską i Mariusza Stryjeckiego. Integracyjne gry i zabawy, zajęcia plastyczne i muzyczne.

Więcej zdjęć (34) [Fot. Anna Borowska]

7 dzień

4 lipca 2017r. (wtorek) - wycieczka do Strzelec koło Nałęczowa, warsztaty wikliniarskie w Fundacji "Warsztat", spacer po parku zdrojowym w Nałęczowie.

Więcej zdjęć (44) [Fot. Anna Borowska]

8 dzień

5 lipca 2017r. (środa) - to między innymi słodka wycieczka do Manufaktury Słodyczy "Cukier Lukier" w Lublinie.

Więcej zdjęć (25) [Fot. Edyta Madej]

9 dzień

6 lipca 2017r. (czwartek) - Byliśmy ponownie w Strzelcach koło Krasienina w ośrodku "Naturelaks", gdzie jeździliśmy na koniach wierchem (tyłem i przodem), bryczkami, były zabawy i gry rekreacyjne, zawody sprawnościowe, tor przeszkód.

Więcej zdjęć (112) [Fot. Izabela Urban, Anna Asyngier-Kozieł]

10 dzień

7 lipca 2017r. (piątek) - Ostatniego dnia naszych "Wakacji Pod Akacją" wędrowaliśmy po Lublinie - na pływalnię i do straży pożarnej - było mokro.

Więcej zdjęć (66) [Fot. Edyta Madej, Anna Asyngier-Kozieł]

Pełny program "Wakacji Pod Akacją"

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu