W czwartek, 6 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie miał miejsce Mikołajkowy Turniej Szachowy dla Dzieci do 12 lat.

Turniej zgromadził 39 uczestników. Wygrał WIKTOR OPOLSKI z Lubartowskiego Ośrodka Kultury gromadząc 5 pkt. Drugi był DAVID BORSUKIEWICZ z tą samą liczbą punktów (o kolejności miejsc zadecydowały punkty pomocnicze - można to zauważyć w załączonej tabelce ). Trzeci był JAKUB ZAMOJSKI z 4 pkt. Tę samą liczbę punktów zdobyli jeszcze Filip Prażmo, Karol Wołoszyn oraz Dominik Stoń. Wśród dziewczynek najlepiej wypadła Maria Kowalenko, ale Frania Głos zdobyła tyle samo punktów.

Bardzo dobrze zaprezentowały się najmłodsze dzieci - nasze nadzieje! Chcemy mocno pochwalić: Aleksandra Opolskiego, Piotrusia Nazarkiewicza, Nikodema Kleczka oraz Różę Głos, bijmy im brawo za chęć do grania! BRAWO!!!

Więcej zdjęć [Fot. Anna Asyngier-Kozieł, Kuba Piątkowski i Magdalena Gromysz]

Pani Dyrektor, Agnieszka Walkiewicz - Puła zawiesiła na ich szyjach piękne medale, które będą przypominać czas mikołajkowej rywalizacji. Uczestników odwiedził Święty Mikołaj: miał dla każdego dziecka prezent. Oprócz tego każdy dostał pamiątkowy dyplom oraz książkowy podarunek od firmy Sunrise Chess&Games - pięknie dziękujemy! Jak zawsze były słodycze i napoje.

Turniej przygotowały i przeprowadziły nauczycielki Centrum Edukacji Szachowej MDK "Pod Akacją" w Lublinie. To był dziesiąty turniej mikołajkowy w naszym MDK.

Zapraszamy za rok!

Tabela wyników