Jubileusz Zespołu Gitarowego MILONGA - zdjęcia

Koncert Jubileuszowy z okazji 20-lecia działalności Zespołu Gitarowego "Milonga" MDK "Pod Akacją" w Lublinie pod kier. Piotra Tesarowicza - ZDJĘCIA...

8 marca 2020r. w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie odbył się uroczysty Jubileuszowy Koncert Zespołu Gitarowego "Milonga" z MDK "Pod Akacją" w Lublinie z okazji 20-lecia jego działalności.

Imprezę objęli honorowym patronatem Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Wystąpiły zespoły:

• "miniMilonga", który wykonał "Menuet G-dur" J.S. Bacha i polską melodię ludową "To i Hola",
  • "Milonga" w składzie: Krzysztof Dawidowicz, Magdalena Wadowska, Anna Milczach, Amelia Tomaszewska, Aleksander Ausz, Aleks Skóra; Zespół zagrał utwory: "Milonga" Jorge Cardoso, "Rodeo" Ryszarda Sielickiego, "Tears In Heaven" Erica Claptona, "Every Breath You Take" Stinga, "Libertango" Astora Piazzolli, "Kujawiaka" (Henryk Wieniawski), "A’la Chopin" (muz. Piotr Tesarowicz w oparciu o Walca a-moll op.34 nr2 F. Chopina) oraz "Romance de Amour" (V. Gomez). Wszystkie utwory zaaranżował Piotr Tesarowicz.

W koncercie wzięli udział również byli wychowankowie zespołu oraz wychowankowie i soliści:

• Kinga Moczydłowska (wokal) i Michał Bator (gitara) wykonali utwory "Zmierzch" i "Piosenka Jest Dobra Na Wszystko" z rep. Kabaretu Starszych Panów,
  • Magdalena Wadowska zagrała i zaśpiewała "W Moim Magicznym Domu" z rep. Hanny Banaszak,
  • Tomasz Kazubek zagrał "Taquito Militar" Mariano Moresa,
  • Michał Karwowski - "Sonata op 61 część III" - Joaquin Turina,
  • Łukasz Misiurek - "The Tall Fiddler" - Tommy Emmanuel,
  • Jakub Polanowski - pieśni flamenco i "Cantion del Mariachi" (Los Lobos),
  • Radosław Łukaszewicz - "Alfonsina u el Mar" Raymondo Bassmondo (ar. Jacek Niedziela-Meira),
  • Krzysztof Dawidowicz: "5th Symphony" Ludwiga van Beethovena (ar. Marcin Patrzałek), "Isn't She Lovely" (Stevie Wonder, ar. Sungha Jung) i "Guitar Boogie" (Tommy Emmanuel).

W finale wszyscy uczestnicy koncertu zagrali utwór "Cantion del Mariachi" (Los Lobos), który zaśpiewał znakomity wykonawca pieśni flamenco - Jakub Polanowski, były uczestnik zespołu.

Koncert poprowadziła Emilia Woźniakiewicz.

Więcej zdjęć [Fot. Jakub Nastaj, Anna Borowska]

Wiele słów uznania, gratulacje i życzenia w swoich przemowach zawarli p. Bożena Ćwiek- p.o. Dyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego, p. Agnieszka Walkiewicz-Puła, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie oraz p. Urszula Zams - Przewodnicząca Rady Rodziców MDK "Pod Akacją". Odczytany został również list gratulacyjny od Dyrektor Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin Pani Ewy Dunkiewicz-Sprawka. Wśród znakomitych gości znalazł się również p. Marek Wątorski, Prezes Zarządu Fundacji "Ruchu Solidarności Rodzin".

Słowom towarzyszyły nagrody - Nagroda dla Zespołu Gitarowego "Milonga" za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury od Marszałka Województwa Lubelskiego, Nagroda dla Piotra Tesarowicza od Prezydenta miasta Lublin Krzysztofa Żuka, Nagroda dla Zespołu Gitarowego "Milonga" od Pani Dyrektor oraz Społeczności MDK "Pod Akacją". Nagrody dla absolwentów i obecnych uczestników zespołu ufundowała Rada Rodziców MDK.

Koncertowi towarzyszyły wystawy artystyczne:

• jubileuszowa wystawa fotografii zespołu w ujęciu historycznym (w formie prezentacji multimedialnej),
  • "Z głębi morza" - wystawa prac plastycznych Karoliny Mirosław vel Matysiak z Pracowni Malarstwa i Rysunku MDK "Pod Akacją" pod kierunkiem pani Iwonny Jedlińskiej inspirowana repertuarem zespołu,
  • wystawa zdjęć z Pracowni Fotografii MDK "Pod Akacją" pod kierunkiem pani Anny Borowskiej. Autorzy: Weronika Gajek, Maja Górska, Paulina Krupka, Klaudia Biała.

Po koncertcie wszyscy goście zostali zaproszeni na urodzinowy tort oraz poczęstunek.

Więcej zdjęć [Fot. Jakub Nastaj, Anna Borowska]

[Materiał filmowy - w przygotowaniu.]

Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim znakomitym gościom, rodzinom i przyjaciołom.

Dziękujemy za pomoc w organizacji i pomoc finansową Radzie Rodziców MDK "Pod Akacją" w Lublinie.

Więcej o Zespole Gitarowym "Milonga"

ORGANIZATOR:

Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie