Przedstawiamy wyniki XX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Julii Hartwig" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.

Po uważnym obejrzeniu 472 prac plastycznych nadesłanych z 10 województw, komisja w składzie:

• Małgorzata Basińska – przewodnicząca, doradca metodyczny plastyki i wiedzy o kulturze Urzędu Miasta Lublin
  • dr hab. szt. Barbara Niścior - Katedra Malarstwa i Rysunku, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie
  • dr Anna Marcińczak – kustosz Muzeum Literackiego im. J. Czechowicza w Lublinie
  • Renata Adamczewska – sekretarz, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

postanowiła przyznać 21 równorzędnych nagród oraz 22 wyróznienia w czterech grupach wiekowych. Komisja zakwalifikowała również do udziału w wystawie 34 prace.

Wyniki XX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Julii Hartwig

Komisja serdecznie dziękuje uczestnikom konkursu i ich nauczycielom za udział w konkursie oraz przygotowanie wielu ciekawych ilustracji do wierszy Józefa Czechowicza i Julii Hartwig. Komisja z satysfakcją podkreśla wysoki poziom artystyczny oraz różnorodność wykorzystanych przez dzieci i młodzież technik plastycznych, jak: linoryt, rysunek, malarstwo, pastel, grafika komputerowa, makrama oraz techniki mieszane. Komisja zachęca uczniów do dalszego doskonalenia w dziedzinie plastyki oraz poznawania twórczości poetów polskich. Komisja gratuluje wszystkim sukcesów w tegorocznym konkursie i zaprasza do udziału w jego kolejnej edycji.

Niestety w tym roku nie spotkamy się na uroczystym podsumowaniu konkursu i werniażu prac pokonkursowych. Nagrodzone prace będzie można obejrzeć w Galerii Internetowej na stronie MDK.

Prosimy Laureatów o odbiór nagród i wyróznień w siedzibie MDK "Pod Akacją" przy ul. Grodzkiej 11 na Starym Mieście po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z Pracownią Imprez (tel. 81 5322740).

Zgodnie z regulaminem dyplomy, nagrody i wyróżnienia Laureatów spoza Lublina zostaną wysłane pocztą na adres podany w karcie zgłoszenia.

Zapraszamy również do naszej Galerii "Na Poddaszu" przy Grodzkiej 11 (reżim sanitarny), gdzie prezentowane są prace plastyczne nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane do pokonkursowej wystawy XX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Julii Hartwig".

Prace można oglądać na poniższej prezentacji oraz na naszej stronie w zakładce "Galeria".