6 czerwca 2021 roku odbyła się Wirtualna Gala Taneczna czyli Ogólnopolskie Spotkania z Tańcem BALANS - edycja on-line - LIVE na kanale MDK "Pod Akacją" na YouTube:

Balans - Wirtualna Gala Taneczna na YouTube - miniaturka

Galę otworzyła p. Dyrektor MDK "Pod Akacją" Agnieszka Walkiewicz-Puła, poprowadził p. Przemysław Buksiński (Improv Teatr Poławiacze Pereł, Centrum Kultury w Lublinie).

Zaprezentowano występy dziewięciu wyselekcjonowanych przez Jurorów zespołów, które zostały zakwalifikowane do Koncertu Laureatów.

Całość uświetnili soliści Zespołu tanecznego Arabeska: Julia Cholewa, Zuzanna Fit, Wiktor Lewandowski i Martyna Larisch.

Mogliśmy również usłyszeć słowa podsumowania od pań Jurorek - p. Dagmary Krzanowskiej-Szelc i p. Elżbiety Pańtak.

Werdykt ogłosił Przewodniczący Jury p. Ryszard Kalinowski:

"Balans" 2021 - Protokół Jury (pdf)

Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, statuetki "Balansu", dyplomy, podziękowania oraz pamiątkową maskotkę - laleczkę "Balansówkę".

Transmisję zrealizowano w Centrum Kultury w Lublinie.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację projektu, wsparcie i ufundowanie nagród finansowych oraz wszystkim Zespołom oraz ich Opiekunom za udział w tegorocznej edycji "Balansu".

Kanał MDK "Pod Akacją" na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=kBZ0yGtlsWw

ORGANIZATORZY:

MDK logo i napis CKlogotyp 100

PATRONAT HONOROWY:

Patronat honorowy Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk (logo)

Projekt zrealizowany  dzięki wsparciu Miasta Lublin - logo

PATRONATY MEDIALNE:

Balans 2021 - patronaty medialne (logotypy)

Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym Operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

Finansowanie i realizacja - logotypy