Multithumb found errors on this page:

Could not create image: /www/cache/multithumb_thumbs/b_0_0_0_0_0_images_2020-2021_210608-miarka-za-miarke-panopticum_przegl-szeksp-21-plakat-800.jpg. Check if you have write permissions in /www/cache/multihumb_thumbs/

Mimo trudnego czasu pandemii,Teatr Panopticum zrealizował w krótkim czasie (kwiecień - maj) nowy spektakl "Miarka za miarkę" wg dramatu Williama Szekspira.

Spektakl został opracowany w języku angielskim oraz częściowo w języku polskim, pomyślany tak, aby można było go wykonać na żywo na scenie jak też prezentować online. Prezentacja online wymagała wielu pozateatralnych środków realizacji i rozwiązań filmowych stawiając przed nami nowe wyzwania artystyczne. Nie mniejszym wyzwaniem dla młodych aktorów ze względu na język angielski były również: interpretacja i ekspresja językowa. Większość nagrań została dokonana w warunkach teatralnych Centrum Kultury w Lublinie w dniu 27 maja 2021r.

"Miarka za miarkę" to spektakl, który towarzyszył w roku bieżącym Ogólnopolskiemu Przeglądowi Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim online.

reżyseria: Mieczysław Wojtas,
scenariusz: Mieczysław Wojtas i Jerzy wrzos,
muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz,
scenografia: Mieczysław Wojtas,
adaptacja tekstu angielskiego i konsultacja językowa: Jerzy Wrzos.

Czytaj więcej O SPEKTAKLU "MIARKA ZA MIARKĘ"  w zakładce Teatru Panopticum.

Spektakl jest już dostępny na youtube, jego premiera online odbyła się 8 czerwca 2021r.:

Miarka za miarkę na YouTube

przegląd szekspirowksi 2021 - plakat

W Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji  Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim uczestnicy zespołu debiutanckiego Teatru Panopticum zdobyli nagrodę główną i wyróżnienie:

Adam Pochodyła - nagroda w wys. 500 zł

Aleksandra Mazurek - wyróżnienie

Gratulujemy!

Miło nam również poinformować, że zakończyły się już nagrania materiału fonicznego na opracowywaną płytę zarówno w wersji akustycznej jak i wizualnej pt. "Tryptyk Rzymski".

Płyta jest próbą utrwalenia dialogów i utworów śpiewanych zawartych w spektaklu teatralnym "Tryptyk Rzymski" zrealizowanym na podstawie  twórczości Jana Pawła II, którego premiera odbyła się 28 września 2020r. Nagrania zostały wykonane w profesjonalnym studio Centrum Spotkania Kultur. Duży wkład w opracowanie warstwy muzycznej płyty wniósł Piotr Tesarowicz, który wprowadził do swoich kompozycji spektaklowych nowe aranżacje instrumentalne i wokalne na potrzeby nagrania.

Premiera płyty przewidziana jest we wrześniu 2021r. podczas obchodów Jubileuszu 65 - lecia naszej placówki.

Więcej o spektaklu "TRYPTYK RZYMSKI"  w zakładce Teatru Panopticum.