b_0_150_16777215_0_0_images_2020-2021_210910-klasztor_klasztor21-intro-2.jpg

13 września 2021r. o godzinie 16.00 w Klasztorze o.o. Dominikanów, ul. Złota 9 odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastycznego, Fotograficznego i Literackiego dla uczniów szkół lubelskich "Klasztor w sercu miasta".

Uroczystość poprzedziły występy artystyczne uczestników zajęć w MDK "Pod Akacją" - aktorzy Teatru Panopticum pod kierunkiem Mieczysława Wojtasa - Aleksandra Najda i Kacper Siwiak zaprezentowali fragment poematu "Tryptyk Rzymski" na podst. twórczości Św. Jana Pawła II w reżyserii M. Wojtasa, z muyką Piotra Tesarowicza. Następnie Magdalena Wadowska, gitarzystka z Zespołu Gitarowego "Milonga" Piotra Tesarowicza wykonała utwór "Zamiast" Edyty Geppert.

Dyplomy, podziękowania oraz nagrody wręczali: o. Krzysztof Modras, przeor Klasztoru oo. Dominikanów w Lublinie, Agnieszka Walkiewicz-Puła, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, Beata Janiszewska-Brudzisz z Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz dr hab. Lech Giemza – polonista, Katedra Literatury Współczesnej KUL w Lublinie. Całość poprowadziła Renata Adamczewska z Pracowni imprez MDK "Pod Akacją" w Lublinie.

Uroczystości towarzyszył wernisaż pokonkursowej wystawy prac plastycznych, fotograficznych i literackich w krużgankach Klasztoru.

Laureaci części fotograficznej Konkursu zostali zaproszeni do uczestnictwa w sesji zdjęciowej we wnętrzu Bazyliki oo. Dominikanów przez Krzysztofa Kuzko, artystę fotografa Fotoklubu RP, członka Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego i Radzyńskiego Klubu Fotograficznego KLATKA.

Wszyscy otrzymali również upominki rzeczowe przygotowane przez panią Małgorzatę Żurek, Kustosz Bazyliki oo. Dominikanów, a ufundowane przez lubelskie inststucje:

• Sieć sklepów E.LECLERC, ul. Tomasza Zana
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe - Orion, ul. Spokojna
  • Bank SKOK im. Z. Chmielewskiego, ul. Wallenroda
  • Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej - Gaudium
  • Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin, ul. Złota

Serdecznie dziękujemy Darczyńcom i Sponsorom!

Fot.: Jakub Nastaj

Dominikanie Lublin