Przedstawiamy Laureatów XXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. J. Czechowicza.

Komisja w składzie:

• Anna Marcińczak - polonistka, kustosz muzeum Literackiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie,
  • Kinga Matusiak-Lasecka - aktorka Teatru Hansa Christiana Andersena w Lublinie,
  • Jarosław Zoń - dziennikarz radiowy (Polskie Radio Lublin), recytator,
  • Piotr Selim - muzyk, pianista, wokalista i kompozytor, wykładowca na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, kierunek Jazz i Muzyka Estradowa,
  • Edyta Madej - sekretarz, MDK „Pod Akacją” w Lublinie

wysłuchała 16 recytatorów i 3 wykonawców poezji śpiewanej z klas 7 i 8 szkoły podstawowej, ze szkół ponadpodstawowych oraz placówek wychowania pozaszkolnego zakwalifikowanych do udziału w eliminacjach ogólnopolskich.

W Koncercie Laureatów, który odbędzie się 27 kwietnia 2022r. w Muzeum Narodowym w Lublinie wezmą udział następujące osoby:

W KATEGORII RECYTACJI

• Izabela Górska - Liceum Ogólnokształcące nr 8 w Lublinie, naucz. Dorota Wilczyńska (F. Arnsztajnowa: Bez pięciolistny),
  • Jan Abramowicz - Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaczowie, naucz. Grażyna Bielec (F. Arnsztajnowa: Grajek)
  • Julia Musiejuk - II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku, naucz. Katarzyna Mądrachowska (J. Czechowicz: Inwokacja)
  • Julia Semczuk - Łukowski Ośrodek Kultury, Naucz. Sławomir Żyłka (J. Czechowicz: Światło po południu)
  • Maksymilian Artecki - Szkoła Podstawowa w Chotyłowie, naucz. Stanisława Lewik (F. Arnsztajnowa: Obłok)
  • Natalia Dyjak - Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie Majoracie, naucz. Sławomir Żyłka (J. Czechowicz: Knajpa)
  • Patrycja Leszczawska - Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaczowie, naucz. Grażyna Bielec (J. Czechowicz: Dzień jak co dzień)
  • Stanisław Saba - XXIV Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, naucz. Violetta Budzyńska-Kloc (J. Czechowicz: Opowieść o papierowej koronie)
  • Urszula Chocyk - Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie, naucz. Ewa Szklarska (J. Czechowicz: Elegia uśpienia)
  • Zuzanna Guz - Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, naucz. Karolina Oleksiejuk (F. Arnsztajnowa: Anioł Pański)

W KATEGORII POEZJI ŚPIEWANEJ

• Patrycja Brzozowska - II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku, naucz. Katarzyna Mądrachowska (F. Arnsztajnowa: Do)
  • Natalia Dyjak - Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, naucz. Piotr Tesarowicz (J. Czechowicz: Przez Kresy)

- PROTOKÓŁ

Koncert Laureatów XXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza odbędzie się 27 kwietnia 2022r. o godz. 16.00Muzeum Narodowym w Lublinie, ul. Zamkowa 9.

W programie:

• godz. 12.00 - 14.00 - warsztaty żywego słowa (Muzeum Narodowe w Lublinie, sala kinowa, ul. Zamkowa 9 - wydarzenie tylko dla uczestników Koncertu Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego),
  • godz. 16.00 - Koncert Laureatów XXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza połączony z uroczystym finałem XXI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej”. Wręczenie głównych nagród w Konkursie Recytatorskim: Papierowej Korony, Złotej Strofy, Człowieczej Nuty oraz nagród i wyróżnień w Konkursie Plastycznym (Muzeum Narodowe w Lublinie, ul. Zamkowa 9). Otwarcie wystawy pokonkursowej prac plastycznych w Galerii "Pod Akacją" i "Na Poddaszu", MDK "Pod Akacją" w Lublinie, Grodzka 11.

PATRONAT HONOROWY

patronat honorowy ko teresa misiuk logo