NOC KULTURY 2019 w MDK "Pod Akacją"

190601-nockultury-intro
Imprezy
sobota, 1 czerwiec 2019 18:00 - 23:00
MDK "Pod Akacją" - Grodzka 11, 20-112 Lublin, Polska
Strona WWW

Podczas NOCY KULTURY 2019 budynek MDK "Pod Akacją" przy Grodzkiej 11 na Starówce będzie otwarty, planujemy jak każdego roku wiele atrakcji!

W PROGRAMIE:

• 18.00 - "Szachy po lubelsku" - Podwórko przy Zaułku Panasa - Partia szachów dla każdego kto będzie chciał spróbować swoich sił. Partie będą rozgrywane przez Nauczycieli Centrum Edukacji Szachowej z MDK "Pod Akacją".
  • 19.00 - "Spacer po Lublinie" - Podwórko przy Zaułku Panasa - Warsztaty / akcja plastyczna dla wszystkich chętnych z wykorzystaniem filcu, prowadzona przez Nauczycieli Plastyków z MDK.
  • 19.00 - "Na przestrzeni wieków i w przestrzeni miasta" - Galeria "Pod Akacją", MDK, Grodzka 11 - Wystawa fotograficzna uczestników zajęć z Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK "Pod Akacją" pod kier. Anny Asyngier-Kozieł.
  • 19.00 - "Opowieści miast" - Patio i korytarz parteru MDK - Wystawa fotografii uczestników Pracowni fotograficznej MDK pod kierunkiem Anny Borowskiej.
  • 19.00 - Wystawa Prac Plastycznych Doroty Smalec i Wiktorii Rzążewskiej - Galeria "Na Poddaszu", MDK, Grodzka 11 - Prace plastyczne uczestniczek Pracowni Malarstwa i Rysunku MDK "Pod Akacją" pod kier. Iwonny Jedlińskiej.
  • 20.00 - "Kamienice, kamieniczki" - Podwórko przy Zaułku Panasa - Warsztaty / akcjaa plastyczna z wykorzystaniem papieru szarego oraz tektury prowadzona przez nauczycieli Plastyków z MDK .
  • 20.00 - Wokaliści z MDK - Patio MDK, Grodzka 11 - Koncert solistów uczęszczających na zajęcia poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej pod kierunkiem Michała Pastuszaka.
  • 21.00 - "Gdzie jest Gwen" - MDK, Sala nr 40 - spektakl Teatru PANOPTICUM. "Gdzie jest Gwen" to opowieść o współczesnej rodzinie, widziana oczami 15-letniej dziewczyny. Tytułowa Gwen to niezrozumiana przez rodziców i wyszydzana przez rodzeństwo nastolatka w okresie dojrzewania. Za sprawą jej buntu wychodzą na jaw rodzinne problemy, a przedstawiona historia daje pretekst do rozważań o kondycji dzisiejszej instytucji rodziny), Reżyseria: Mieczysław Wojtas oraz Zespół Muzyka: Piotr Tesarowicz.
  • 22.00 - "Marsz Polonia" - MDK, Sala nr 40 - spektakl Teatru PANOPTICUM o kryzysie wartości i konsekwencjach wynikających z podziałów ideologiczno-politycznych we współczesnym społeczeństwie polskim. Scenariusz: praca zespołowa, reżyseria: Mieczysław Wojtas przy współpracy Agaty Korzeniowskiej, muzyka: Piotr Tesarowicz.Występują: Karolina Nowakowska, Wiktoria Wrzyszcz, Grzegorz Popiołek, Tomasz Piskorz, Agata Korzeniowska, Jakub Kalinowski, Zofia Gołaj, Wiktor Palak, Jakub Kondrat, Julia Urbańska.
  • 23.00 - "Buziaki" - MDK, Sala nr 40 - spektakl Teatru PANOPTICUM. Nieco eksperymentalna opowieść o buncie dzieci przeciw dorosłym, o zmieniającym się świecie, rodzicielstwie, miłości i muzyce. Teatralna narracja prowadzona jest z perspektywy dzieci porozumiewających się językiem ludzi dorosłych. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie dramatu współczesnego szwajcarskiego dramaturga Camille Rebetez pt. "Strajk buziaków" i tekstów własnych zespołu, reżyseria: Mieczysław Wojtas, muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz. Występują: Rozalia Sawa, Agata Korzeniowska, Jakub Wyszomirski, Aleks Skóra, Łucja Paszkowska, Maja Kalbarczyk, Michalina Puła, Marcin Lisowski, Jakub Kondrat.
  • Wszystkiemu powyższemu będą towarzyszyły "Okienne wycinanki" - instalacja wykonana przez plastyków MDK umieszczona w oknach budynku, swoją formą nawiązuje do ludowej wycinanki, a tematyką do hasła tegorocznej Nocy Kultury.

UWAGA: Wstęp na spektakle tylko z wejściówkami po wcześniejszej rezerwacji na stronie Nocy Kultury.

Informacje o wejściówkach na stronie www.nockultury.pl

Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie

Oficjalna strona Nocy Kultury