Multithumb found errors on this page:

Could not create image: /www/cache/multithumb_thumbs/b_0_0_0_0_0_images_2020-2021_201009-amelia-filozof_amelia-20-pl-900.jpg. Check if you have write permissions in /www/cache/multihumb_thumbs/
b_0_150_16777215_0_0_images_2020-2021_201009-amelia-filozof_amelia-20-pl-900.jpg

9 października 2020 r. w Galerii "Na Poddaszu" otwieraliśmy wystawę Amelii Filozof pt. "Zauroczenie". Prace Amelii powstały pod okiem p. Iwonny Jedlińskiej w Pracowni malarstwa i rysunku MDK "Pod Akacją".

Wernisaż swoim występem uświetnił Teatr Panopticum. Słowo wstępne wygłosiła p. Dyrektor MDK Agnieszka Walkiewicz-Puła, imprezę poprowadziła p. Edyta Madej z Pracowni imprez MDK.

Fot. Anna Borowska

Jak pisze Amelia w folderze wystawy:

Wystawa to przedstawienie tytułowego zauroczenia architekturą Lublina. Na przekór powiedzeniu "cudze chwalicie, swego nie znacie" warto na początku poznać własne miasto, a może nawet się nim zachwycić. Czy nie warto zatrzymać się, spojrzeć w górę i odkryć na nowo to, co wydaje się być znajome? Podczas tworzenia prac inspirowałam się i wzorowałam na fotografiach z książki Edwarda Hardwiga "Lublin" oraz na własnych obserwacjach.

Nazywam się Amelia Filozof. Jestem tegoroczną maturzystką w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie. W zajęciach z rysunku i malarstwa w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" uczestniczę 6 rok, a swoją przygodę z plastyką zaczęłam w Dzielnicowym Domu Kultury SM "Czechów". Oprócz sztuki moimi pasjami są sport, botanika, harcerstwo, podróże, szycie, wizaż i inne. W przyszłości chciałabym studiować na Akademii Sztuk Pięknych.

Osiągnięcia Amelii Filozof:

• Stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami na 2020, 2018
  • Stypendium Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej uzyskane w 2020, 2019, 2018
  • Stypendium Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia artystyczne w 2019, 2018 2020
  • Wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Spójrz Okiem Artysty - Vincent van Gogh” we Wrocławiu 2019
  • Nagroda Dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu dr. Marka Rubnikowicza XLI Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Moja przygoda w muzeum”
  • I miejsce XXIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej „Color Art”
  • II Nagroda XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Architektura mojego regionu” w Otwocku
  • Nagroda VI regionalny konkurs plastyczny „Ptaki egzotyczne”
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Évora” (Portugalia)
  • Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Klasztor w sercu miasta” 2018
  • Nagroda specjalna XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”